کدخبر: ۳۵۸۰۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند روستا در ۷ سال به اینترنت وصل شدند؟

اقتصاد نیوز : وزیر ارتباطات گفت: در سال ۹۲ هیچ کدام از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات و پهن‌باند اینترنت دسترسی نداشتند، اکنون بیش از ۳۲هزار روستا از این اتصال بهره‌مند هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا:«محمدجواد آذری جهرمی» چهارشنبه شب با حضور در برنامه گفت ‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به مناسبت هفته دولت، به شرح عملکرد وزارت ارتباطات پرداخت.  

وزیر ارتباطات افزود: در هفت سال اخیر به گفته سازمان جهانی مخابرات در دو سال متوالی خصوصا  دو سال منتهی به امسال دومین مقام در نرخ رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات دنیا را به خود اختصاص داد. اما چیزی که برای مردم قابل درک است، دسترسی به پهن‌باند ثابت و همراه تعداد کاربران ایران از ۱۱ میلیون به ۷۳ میلیون نفر یعنی رشد ۵.۶ دهم برابر رسیده است.

او اشاره کرد: متوسط سرعت اتصال مردم به شبکه پهن‌بابد به ۲۵ صدم مگابیت بر ثانیه در سال ۹۲به متوسط ۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است و این در شهر، روستا، تلفن ثابت و همراه متوسط سرعتی که مردم می توانند بهره برداری کنند هفت است و این رشد ۲۷ برابری را نشان می‌دهد.

وزیر ارتباطات گفت: متوسط قیمت خدمات بر حسب واحد نصف شده است و اگر قیاس کنیم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مدت هزینه ای که مردم بابت واحد خدمات پرداخت می کردند به ویژه در حوزه دیتا نصف شده که این مساله بسیار حائز اهمیت است.

او در خصوص اتصال روستاها به پهن‌باند و شبکه ملی اطلاعات گفت: در سال ۹۲، تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی و پهن‌باند صفر روستا بود و اکنون آمار به ۳۲هزار روستا رسیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند