کدخبر: ۳۵۸۴۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون بایدن:به برجام برمی گردیم

نامزد معاونت ریاست‌جمهوری حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکاگفت:اقدام ترامپ در خروج از برجام درست نبود و ضمن بازگشت به برجام باید توافق هسته‌ای با ایران تقویت شود.

کاملا هریس کاندیدای معاونت ریاست‌جمهوری حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا که به تازگی در ادعایی وعده منع ایران از دستیابی به تسیلحات اتمی را مطرح کرده بود در یک جلسه مجازی جمع‌آوری کمک‌های مالی برای ستاد انتخاباتی «جو بایدن» خواستار بازگشت مجدد ایالات متحده به برجام شد.

به گزارش فارس به نقل شبکه «ان دی تی وی»، هریس در پاسخ به سؤالی در خصوص چگونگی احیای اعتماد و حمایت همپیمانان اروپایی و آسیایی آمریکا در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت:سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بر لزوم «پیوستن مجدد آمریکا به توافق اقلیمی پاریس» و خروج از برجام درست نبود او بر تقویت توافق هسته‌ای با ایران و بازگشت به برجام تأکید کرد.

هریس در شرایطی بر لزوم بازگشت مجدد آمریکا به توافق هسته‌ای ایران تأکید کرد که روز پنجشنبه هفته گذشته با تأکید بر حمایت پایدار واشنگتن از رژیم صهیونیستی، تصریح کرد که به ایران اجازه دسترسی به تسلیحات هسته‌ای را نخواهد داد.

وی در گفت‌وگو با شبکه ان بی سی در این خصوص گفت: «بگذارید شفاف سخن بگویم، ما به ایران اجازه نمی‌دهیم به سلاح اتمی دست یابد.... اطمینان حاصل خواهیم کرد که اسرائیل از حمایت نااگسستنی ایالات متحده برخوردار است.»

هریس گفت: «دولت جو بایدن برای ترمیم خساراتی که دونالد ترامپ و دولت وی به وجود آورده‌اند و ابقای جایگاه خود در جهان کارهای زیادی پیش رو دارد.

وی سپس در ادامه در خصوص لزوم پایبندی آمریکا به تعهداتش گفت: بخشی از قدرت ما زمانی است که بعنوان یک کشور، در عرصه جهانی گام برمی‌داریم. بخشی از قدرت جایگاه ما، تنها به خاطر ارتش و قدرت اقتصادی ما نیست بلکه به این حقیقت ربط پیدا می‌کند که شرکای ما به این باور برسند که وقتی ما حرفی می‌زنیم پای آن خواهیم ایستاد.

معاون بایدن تأکید کرد:‌ ما به دوستان خود وفاداریم که وقتی تعهدی می‌دهیم، به وعده‌های خود پایبندیم. خواه این تعهد به ناتو باشد یا توافق  پاریس که به آن پایبند خواهیم بود. دونالد ترامپ به چنین چیزی نرسیده است. منظورم این است که این بعنوان بخشی از شخصیت او بعنوان انسان است که به اعتقاد من درکی از اهمیت صداقت و ثبات کلام ندارد.

کامالا هریس که در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۹ رسماً به‌عنوان نامزد معاونت ریاست‌جمهوری حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ معرفی شد.

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند