یک کشته در درگیری خیابانی طرفداران ترامپ و معترضان

کدخبر: 358598
اقتصادنیوز؛ یک شهروند آمریکایی در تقابل خیابانی میان هواداران دونالد ترامپ، و معترضان به تبعیض نژادی در شهر پورتلند ایالت اورگان، به ضرب گلوله کشته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز؛ نیروهای امنیتی یک مظنون را شناسایی کرده‌اند اما می‌گویند که تا تکمیل تحقیقات، اطلاعات مربوط به وی را منتشر نمی‌کنند. پلیس از شاهدان خواسته است تا هر اطلاعاتی درباره تیراندازی دارند در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند.

تیراندازی زمانی روی داد که تظاهرکنندگان برای نود و چهارمین روز متوالی در مرکز شهر جمع شدند. به گفته رسانه‌های محلی همزمان با حضور معترضان، کاروانی شامل «صدها خودرو» از طرفداران دونالد ترامپ در همان محل حضور یافتند.

پلیس محلی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ده‌ها نفر را بازداشت کرده است. در این بیانیه همچنین آمده است که ماموران پلیس پس از شنیدن صدای تیراندازی در محل حاضر شدند و فردی که را گلوله به سینه‌اش برخورد کرده بود پیدا کردند.

اعتراضات در پورتلند زمانی آغاز شد که جورج فلوید، یک شهروند سیاه پوست در اثر خشونت مامور پلیس سفید پوست جان باخت. تظاهرکنندگان خواستار پایان دادن به تبعیض میان سفید پوستان و سیاه پوستان هستند.

تیتر یک
  • تمام بازارها منفی شدند

    اقتصادنیوز: امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ در دومین روز هفته،‌ تمام بازارها در جهت منفی حرکت کردند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما