استخدام اوبامای قلابی توسط رئیس جمهور آمریکا/ وکیل ترامپ: او کلاه بردار است

کدخبر: 360183
اقتصاد نیوز : وکیل پیشین ترامپ می‌گوید که نفرت ترامپ از اوباما به اندازه‌ای بود که یک «اوبامای قلابی» استخدام کرد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کتاب افشاگرانه جدیدی که امروز سه‌شنبه از سوی مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ منتشر می‌شود، می‌گوید دونالد ترامپ حتی پیش از آن که به فکر نامزدی ریاست جمهوری آمریکا بیفتد، فکر و ذکرش مشغول باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت ایالات متحده بود. محل تولد او را به پرسش می‌کشید و می‌گفت فقط به لطف «اقدام مثبت» (یعنی سهیمه‌ای برای سیاهپوستان) توانسته وارد دانشگاهی معتبر شود.

بنابر گزارش سی ان ان، مایکل کوهن، وکیل پیشین ترامپ، در کتابی که از مشاهدات خود طی سال‌ها همکاری نزدیک با او نوشته است، می‌گوید که نفرت ترامپ از اوباما به اندازه‌ای بود که یک «اوبامای قلابی» استخدام کرد تا در ویدیویی با حضور ترامپ شرکت کند، و بعد ترامپ مانند شو تلویزیونی سابقش، او را «اخراج کند.»

به نوشته ایندیپندنت، کتاب کوهن با عنوان «خاطرات یک پیمان‌شکن»، نامی از شخصی که بنا به ادعا نقش اوباما را بازی کرد، یا تاریخ ضبط ویدیو را ذکر نمی‌کند، اما در آن عکسی منتشر شده است که ترامپ را پشت میزی نشان می‌دهد، نشسته روبه‌روی مردی سیاهپوست با کت و شلوار که یک پرچم آمریکا روی یقه کتش است. روی میز ترامپ دو کتاب هست که روی یکی نام اوباما با حروف درشت دیده می‌شود.

کوهن که سال‌ها در حلقه نزدیکان ترامپ بود، در این کتاب او را «متقلب، دروغگو، دغلکار، زورگو، نژادپرست، مهاجم و کلاه‌بردار» خوانده است.

ترامپ

کوهن خود در سال ۲۰۱۸ به ۹ مورد جرم فدرال، از جمله فرار مالیاتی، دروغگویی به کنگره، و تخلفات مالی در کارزار انتخاباتی ترامپ اعتراف کرد و محکوم به زندان شد.

کایلی مک‌انانی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، در بیانیه‌ای که در اختیار روزنامه واشنگتن پست قرار داد، گفت: «کوهن یک مجرم بی‌آبرو و یک وکیل ممنوع‌الوکاله است که به کنگره دروغ گفت. او تمام اعتبارش را از دست داده است و تعجبی نیست که شاهد آخرین تلاش او برای کسب سود از دروغ‌هایش باشیم.»

کوهن در جلسه شهادتش در کنگره آمریکا گفته بود که بیشتر تخلفات خود را به دستور ترامپ انجام داده است، از جمله پرداخت ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های پورن که بنا به ادعا، زمانی با ترامپ رابطه جنسی داشت. ترامپ تمام آن اتهامات را تکذیب کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما