کدخبر: ۳۶۰۲۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
باخت سنگین نوکیا به سامسونگ

باخت سنگین نوکیا به سامسونگ

اقتصاد نیوز : سامسونگ قراردادی ۶.۶ میلیارد دلاری برای توسعه شبکه ۵G شرکت وریزون در آمریکا امضا کرده است. این امر سلطه نوکیا و اریکسون بر بازار تجهیزات شبکه آمریکا را به چالش می کشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سامسونگ قراردادی را با وریزون (یکی از اپراتورهای موبایل) امضا کرده تا تجهیزات شبکه ۵G را برای این شرکت تهیه کند. به گفته یک منبع آگاه این قرارداد علاوه برآنکه باختی برای شرکت فنلاندی نوکیا به حساب می‌آید، به آن نیز خسارت زده است.

سامسونگ

براساس گزارش رویترز، مبلغ قرارداد سامسونگ و وریزون ۶.۶۴ میلیارد دلار ذکر شده است. با توجه به آنکه هواوی از شرکت در توسعه زیربنای ۵G آمریکا منع شده، قرارداد مذکور سلطه نوکیا و اریکسون بر بازار تجهیزات شبکه در این کشور را به چالش می‌کشد.

البته اپراتورهای بزرگ مخابراتی مانند وریزون از تهیه کنندگان مختلف برای توسعه بخش‌های متفاوت شبکه اینترنت استفاده می‌کنند.

«جاناردان منون» یکی از تحلیلگران شرکت تامین سرمایه «لیبریوم» در این باره می‌گوید: باخت نوکیا به سامسونگ، روی توانایی شرکت برای سرمایه گذار در فناوری‌های پیشرفته جهت رقابت با شرکت‌های دیگر تاثیر می‌گذارد. از سوی دیگر اریکسون نیز به عنوان رقیب این شرکت فنلاندی، احتمالاً سهم خود در توسعه شبکه وریزون را افزایش می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند