کدخبر: ۳۶۳۷۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا کشورهای اروپایی را تهدید به تحریم کرد

اقتصاد نیوز : نماینده آمریکا در سازمان ملل با انتقاد از عدم همراهی اروپا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، تاکید کرد: ناقضان قطعنامه ۲۲۳۱ نیز مشمول تحریم‌ها و محدودیت‌های آمریکا می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد که طی هفته‌های اخیر با مخالفت‌های کشورهای عضو شورای امنیت در موضوع بازگشت تحریم‌های جهانی علیه ایران مواجه شده، دوباره به تهدید جامعه بین‌المللی روی آورد.

کرافت روز شنبه در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اِس»، گفت: «ما یک تمرکز داریم، تنها هدف ما طی ماه‌های قبل این بود که مطمئن شویم خاورمیانه و اسرائیل را امن نگه می‌داریم، به تبع همین، ما شهروندان اروپایی را هم ایمن نگاه می‌داریم».

به نوشته وبگاه این شبکه، وی با انتقاد از عدم همراهی سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس از توسل واشنگتن به مکانیسم موسوم به اسنپ‌بک، اظهار داشت: «این برای من تاسف‌بار است. ما موضع روسیه و چین را در این زمینه می‌دانیم. از تمام کشورهای جهان، آلمان بیشتر از هر کشوری باید اهمیت حفاظت از اسرائیل را درک کند».

نماینده آمریکا درباره عدم محبوبیت خود در بین اعضای شورای امنیت حتی در نظر متحدان نزدیک واشنگتن، در تلاش برای حفظ آبرو مدعی شد: «این مسابقه محبوبیت نیست! من به دنبال تشویق نیستم زیرا قطعا از آن برخوردار نیستم... خب مشکلی نیست».

کرافت سپس با تهدید کشورهای جهان به لزوم تبعیت از بازگشت ادعایی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، هشدار داد: «هر کشوری که قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کند، مشمول محدودیت‌ها قرار می‌گیرد».

یکشنبه هفته قبل بود که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای مدعی شد با توسل به مکانیسم موسوم به ماشه، عملاََ تمام تحریم‌های سازمان ملل بر ایران، که پیشتر لغو شده بودند، اکنون دوباره اجرایی شدند. واشنگتن ادعا کرد تمام مفاد قطعنامه‌های ۱۶۹۶، ۱۷۳۷، ۱۷۴۷، ۱۸۰۳، ۱۸۳۵ و ۱۹۲۹ که ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ ملغی شده بودند، دوباره فعال شده‌اند.

«دنیل دِپِتریس» عضو اندیشکده «دیفِنس پرایاریتیز» و ستون‌نویس نشریه «واشنگتن اگزمینر» طی یادداشتی در وبگاه «هیل» نوشت دو سال سیاست فشار و تحریم دولت واشنگتن به ایران هم نتوانسته این کشور را برای مذاکره مجدد تسلیم کند.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند