کدخبر: ۳۶۴۳۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کرونا به جز ریه به کدام عضو بدن آسیب می‌زند؟

اقتصاد نیوز : متخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل یکی از عوارض ابتلا به کووید-۱۹ را آسیب به قلب دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر نغمه ضیایی متخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه کووید ۱۹ به سیستم قلبی عروقی مبتلایان آسیب می‌زند، گفت: التهاب عضله قلب، درگیری عروق کرونر یا ایجاد نارسایی قلبی و زمینه تشکیل لخته در سیستم قلبی عروقی از عوارض ابتلا به کووید ۱۹ است.

او افزود: ۲۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا به آسیب عضله قلب دچار می‌شوند.

متخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل از مراجعه نکردن بیماران قلبی به مراکز درمانی بخاطر ترس از ابتلا به کووید-۱۹ ابراز نگرانی کرد و افزود: درمان نشدن به موقع مشکلات حاد قلبی عروقی گاهی خطرناک‌تر از ابتلا به کووید ۱۹ است.

دکتر نغمه ضیایی با بیان اینکه بیماران قلبی عروقی و افراد مبتلا به دیابت و فشار خون بیشتر در معرض ابتلا به فرم‌های شدید کرونا هستند، گفت: این اطمینان به همه افراد باید داده شود که در مراکز درمانی، بیماران قلبی که دچار کووید ۱۹ شده اند و بیمارانی که دچار علائم حاد قلبی و عروقی هستند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در مراکز مجزا نگهداری می‌شوند.

او افزود:همه گیری کرونا نباید مانع مراجع دوره‌ای بیماران قلبی و عروقی و یا مراجعه اورژانسی در زمان بروز علائم حاد قلبی عروقی به مراکز درمانی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا امسال بیش از هر زمان دیگر به سلامت سیستم قلبی عروقی و ایجاد یک زندگی سالم و استفاده از رژیم غذایی مناسب و پرهیز از مصرف نمک، سیگار و الکل باید توجه کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند