نتیجه گفت‌و‌گوی تلفنی چاووش‌اوغلو و لاوروف درباره قره باغ به کجا رسید؟

کدخبر: 366647
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه ترکیه در تماسی تلفنی با همتای روسی خود بر لزوم اجرای توافق آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» از سوی ارمنستان تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «مولود چاووش‌اغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه در تماسی تلفنی با «سرگئی لاوروف»، همتای روسی خود درباره نقض توافق آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» بحث و گفت‌وگو کرد. 

به نوشته وبگاه روزنامه «دیلی صاباح»، چاووش‌اغلو در این گفت‌وگوی تلفنی ارمنستان را به نقض توافق آتش‌بس با آذربایجان متهم کرد و از لاوروف خواست به ایروان هشدار دهد از این توافق پیروی کند. 

علی‌رغم گذشت بیشتر از ۱۲ ساعت از اعلام آتش‌بس بشردوستانه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، برخی منابع همچنان از تداوم درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ کوهستانی» خبر می‌دهند.

گزارش‌هایی حاکی از آن است که دو طرف در حال نقض توافق آتش‌بس هستند. 

درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۴ روز پیش (ششم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده بود. منطقه قره‌باغ کوهستانی از منظر قواعد بین‌المللی بخشی از خاک جمهوری آذربایجان محسوب می‌شود اما در حال حاضر در این منطقه یک جمهوری‌ خودخوانده قدرت را در دست دارد.

پیشتر نیز وزیر خارجه روسیه گفته بود این آتش‌بس از ظهر روز دهم اکتبر (روز شنبه) آغاز خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما