کدخبر: ۳۶۸۰۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تلاش اسرائیل برای ممانعت از گسترش سلاح تسلیحاتی ایران

اقتصاد نیوز : وزیر جنگ رژیم صهیونیستی یکشنبه متعهد شد که پس از پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه جمهوری اسلامی ایران هر گونه اقدامی برای جلوگیری از خرید سلاح از ایران انجام دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس گفت با خاتمه یافتن تحریم تسلیحاتی علیه ایران باید این رژیم قوی‌تر و مصمم‌تر از قبل شود. وی همچنین مدعی شد ایران نه تنها مشکل صهیونیستها، بلکه مشکل نخست و مهمترین معضل جهان و منطقه‌ است.

گانتز گفت: «من اقدامات لازم برای ممانعت از گسترش سلاح هسته‌ای و تسلیحاتی ایران را انجام خواهم داد. همه کشورهای جهان باید این تلاش مهم را انجام دهند.»

ساعاتی قبل نیز مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنشی مضحک نسبت به پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران مدعی شد که خرید و فروش اسلحه با ایران نقض قطعنامه شورای امنیت است و گفت که آمریکا از اختیارات خود برای اعمال تحریم بر هر شخص یا نهادی که به تامین، فروش یا انتقال تسلیحات به و یا از ایران کمک کند، استفاده خواهد کرد.

وی افزود هر کشوری که تحریم تسلیحاتی ایران را به چالش بکشد افزایش تنش و منازعه را به جای صلح و امنیت انتخاب کرده است.

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد امروز 27 مهر ماه از لغو محدودیت تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه 2231 خبر داد و اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین‌المللی با دیگر کشورها تجارت مشروع از جمله در حوزه تجارت اسلحه انجام می‌دهد.

به موجب پیوست ب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد بر اساس توافق بین‌المللی برجام که میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان جاری است، محدودیت خرید و فروش تسلیحات متعارف به و از ایران در ساعت 8 شب به وقت نیویورک 26 مهرماه پایان یافت و جمهوری اسلامی مجاز خواهد بود به طور آزادانه به انجام این معاملات مبادرت ورزد.

دولت ترامپ با خروج غیرقانونی و یکجانبه خود از برجام، تروریسم اقتصادی خود را متوجه مردم ایران ساخت و برای جلوگیری از برخورداری از منافع این توافق، کوشید حتی محدودیت تسلیحاتی مندرج در این توافق را تمدید کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند