نگرانی های وزیر بهداشت درباره کرونا

کدخبر: 368344
وزیر بهداشت گفت: وقتی هرشب آمارهای شیوع کرونا استان‌ها را مشاهده می‌کنم، یکی از اضطراب‌های من این است که خدایی نکرده به سیاه‌چاله‌ای بیفتیم که در آمدن از آن سیاه کار بسیار سخت و دشواری باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت در ستاد استانی پیشگیری و مدیریت بیماری کرونای استان آذربایجان غربی در رابطه با وضعیت شیوع کرونا در کشور، بیان کرد: حضور امروز من در این مراسم در وهله اول به دلیل عرض خسته نباشید به همکارانم است و از سوی دیگر دل نگران امروز و فردای وضعیت کشور هستم، خدا را شاهد می‌گیرم که در هفت الی هشت ماه گذشته یک شب را به یاد ندارم که پیوسته یک ساعت خوابیده باشم و حتی یاد ندارم که روز تعطیلی را بتوانم در این مدت برای خودم روز تعطیل نام بگذارم، چون غیر از چند سفر کاری تنها کاری که کردم دو بار بر سر تربت مادرم رفتم.

وی ادامه داد: وقتی هرشب آمارهای شیوع کرونا استان‌ها را مشاهده می کنم، یکی از اضطراب‌های من این است که خدایی نکرده به سیاهچاله‌ای بیفتیم که در آمدن از آن سیاه‌چاله کار بسیار سخت و دشواری باشد.

نمکی بیان کرد: اواخر دی ماه که خبر حضور این ویروس را از کشور چین شنیدم با توجه به سابقه اجرایی و علمی که در این زمینه داشتم و می دانستم که این ترکیب نامیمون ترکیب وحشتناک و هراسناکی برای بشریت خواهد بود، در همان بهمن‌ماه همکارانم را صدا زدم و به آنها گفتم که باید حواسمان را جمع کنیم چون یکی از پیچیده ترین موجودات باعث ایجاد خطر خواهد شد، نمی خواهم خیلی آمد و رفت آن ویروس را کالبدشکافی کنم چون چیزی را حل نمی‌کند، به غیر از اینکه باعث سیاهچاله نزاع سیاسی و بین المللی می‌شود که این اصلاً کار ما نیست و فعلا هم به نفع ما نخواهد بود.

وزیر بهداشت گفت: به دوستان گفتم این موجودی که من می‌بینم با تمام موجوداتی که تا امروز مرور کردم متفاوت است و بدانید که باید خودمان را برای یک درگیری سنگین با این ویروس آماده کنیم، این نگاه و عدم سهل انگاری باعث شد تا ما گام‌های بلند برداریم و من معتقدم در این موضوع اگر دشمن را حقیر بشماریم باختیم.

وی ادامه داد: آنچه که ما را در این مقوله حمایت و هدایت کرد علاوه بر فضل الهی پیش بینی های بسیار درست بود که در مجموعه وزارت بهداشت اتفاق افتاد.

 

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نمادهای سبزرنگ بازار سهام امروز؛

    اقتصادنیوز: امروز برای دومین روز کاری متوالی شاهد ایجاد مازاد تقاضا در بازار بودیم، ارزش مازاد تقاضا به هزار و ۷۸۲…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید