کدخبر: ۳۶۸۹۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قله اورست قرنطینه شد

اقتصاد نیوز:مسئولان نپالی منطقه نامچه بازار که محل ابتدایی برای صعود به اورست است را پس از مشاهده یک فرد کرونایی قرنطینه کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، روز گذشته فردی ۶۵ ساله که بیماری قبلی آسم داشت، آزمایش کرونایش در منطقه نامچه بازار که محل ابتدایی برای صعود به اورست است، مشاهده شد تا همین موضوع باعث شود فعلا مجوز ها برای گردشگری و صعود تعلیق شود.نامچه بازار بزرگ‌ترین روستای منطقه اورست است که در ارتفاع سه هزار و ٤٤٠ متر واقع شده است.

از ۱۷ اکتبر صعود به اورست برای کوهنوردان خارجی آزاد شده بود و تمام افراد برای حضور منطقه باید تست کرونا می‌دادند، اما مشاهده فردی با علائم کرونا، همه را شوکه کرد.

یکی از مسئولان محلی به نپال تایمز گفت: این فرد سابقه آسم داشت و دو هفته پیش از شهر کاتماندو با گزارش منفی PCR به اینجا آمده بود، اما  روز گذشته با مشاهده علائم با هلی کوپتر به کاتماندو منتقل شد و آزمایش‌ها در آنجا تأیید کرد که وی ویروس کرونا را حمل می‌کند.

 به گزارش نپال تایمز، مقامات محلی در سولوخومبو وارد عمل شده اند و امروز با هلی کوپتر از کاتماندو به طور مستقیم به سمت نامچه بازار پرواز می‌کنند و قرار است از ۴۰۰ نفر تست کرونا بگیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند