کدخبر: ۳۷۱۲۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درخواست کمپین ترامپ برای توقف شمارش آرا در ایالت جورجیا

اقتصاد نیوز : معاون کمپین انتخاباتی ترامپ در ایالت جورجیا اعلام کرد که مقامات این کمپین در حال تنظیم دادخواستی برای توقف روند شمارش آرا در این ایالت جنوبی آمریکا هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یکی از مقامات کمپین انتخاباتی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد که این کمپین انتخاباتی در حال تنظیم دادخواستی برای توقف روند شمارش آرا در ایالت جورجیا است؛ هرچند که میزان موفقیت این دادخواست هنوز روشن نیست.

«جاستین کلارک» معاون کمپین انتخاباتی ترامپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «رئیس جمهور ترامپ و تیم او در حال مبارزه به سود و صلاح کشور و حمایت از حاکمیت قانون هستند و قانون جورجیا کاملاً روشن است: برای شمارش قانونی آرا، آرای پستی باید تا ساعت ۷ بعدازظهر روز انتخابات دریافت شوند. این قانون حاکم است حتی پس از آنکه دموکراتها در ابتدای سال جاری برای تمدید ضرب الاجل و به تأخیر انداختن روز انتخابات به دادگاه شکایت کردند. رئیس جمهور ترامپ و جمهوری‌خواهان از قانون جورجیا حمایت می‌کنند و ما برنده شدیم».

کلارک در ادامه مدعی شد که «یک ناظر انتخاباتی جمهوریخواه در ایالت جورجیا شاهد بوده که ۵۳ رأی غیابی که دیرتر از موعد مقرر دریافت شده بود، به طور غیرقانونی به صندوق آرای غیابی در بخش چتهام ایالت جورجیا افزوده شد. ما به مقامات انتخاباتی دموکرات اجازه نخواهیم داد که با آرای دیرهنگام و غیرقانونی این انتخابات را از رئیس جمهور ترامپ بربایند».

همچنین کمیسیون انتخابات ایالت نوادا تصمیم گرفته اعلام نتایج بیشتر از شمارش آرا را فردا شب به وقت ایران اعلام کند.

نوادا ایالتی‌ست که ۶ رای الکترال دارد و تاکنون ۷۵ درصد آرای آن شمارش شده. بایدن با اختلافی اندک از ترامپ در آن پیش است و در صورت کسب آرای این ایالت، ۲۷۰ رای الکترال برای پیروزی در انتخابات را کسب می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند