کدخبر: ۳۷۳۴۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نگرانی اتحادیه اروپا از شهرک سازی جدید اسرائیل

اقتصاد نیوز : جوزپ بورل با صدور بیانیه‌ای از مخالفت اتحادیه اروپا با شهرک سازی‌های جدید رژیم صهیونیستی در کرانه باختری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای درباره توسعه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین ابراز نگرانی کرد.

بر این اساس، در این بیانیه آمده است: من به شدت نگران تصمیم مقامات اسرائیلی برای گشودن روند مناقصه ساخت واحد‌های مسکونی برای یک شهرک کاملا جدید در منطقه جیوات هاماتوس (Givat Hamatos) هستم. این مکان کلیدی بین شهر قدس (اشغالی) و بیت لحم در کرانه باختری اشغالی واقع شده است.

این بیانیه می افزاید: اتحادیه اروپا بار‌ها و بار‌ها از اسرائیل خواسته است که به همه فعالیت‌های شهرک سازی پایان دهد و پایگاه‌های مرزی احداث شده از ماه مارس ۲۰۰۱ میلادی را از بین ببرد. این موضوع همچنان موضع قاطع اتحادیه اروپا است که شهرک سازی طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است.

اتحادیه اروپا تاکید دارد: اعلام فعالیت در زمینه شهرک سازی به تضعیف مداوم تلاش‌ها برای ایجاد اعتماد و اطمینان بین طرفین منجر می‌شود که برای از سرگیری نهایی مذاکرات ضروری است.

به تازگی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است قصد ساخت شهرک های جدید در کرانه باختری و قدس اشغالی دارد. برخی منابع از همکاری امارات متحده عربی و بحرین در شهرک سازی های جدید در فلسطین اشغالی خبر دادند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند