انتقاد فائوچی از روند انتقال قدرت از ترامپ به بایدن

کدخبر: 374062
اقتصاد نیوز : آنتونی فائوچی از روند انتقال قدرت از دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به «جو بایدن»، نامزد‌ دموکرات انتخابات این کشور انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آنتونی فائوچی»، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در مصاحبه با مرکز خبری «یو‌.اس.ای تودی» از روند انتقال قدرت از دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به «جو بایدن»، نامزد‌ دموکرات انتخابات این کشور انتقاد کرد.

فائوچی در صحبت‌های خود گفت: «انتقال قدرت واقعاً مهم است؛ زیرا ما نمی‌خواهیم از برداشتن گامی [برای این منظور] صرفنظر کنیم.»

این مقام آمریکایی در ادامه یک انتقال قدرت بدون دردسر را به مسابقه دوی گروهی تشبیه کرد که دونده‌ای مجبور است یک چوب دستی را به دونده دیگری برساند تا او به روند مسابقه ادامه دهد.

وی همچنین گفت تمایل دارد با بایدن صحبت کند تا این اطمینان حاصل شود که یک انتقال قدرت بدون دردسر به دولت بعدی صورت بگیرد.

با وجود اینکه برخی رسانه‌های آمریکایی با توجه به آرای شمارش شده الکترال، بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا معرفی کرده‌اند، اما تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

ترامپ همچنین در روند انتقال قدرت به جو بایدن سنگ‌اندازی کرده و با انتشار پیام‌های متوالی در توئیتر خود را پیروز انتخابات دانسته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما