کدخبر: ۳۷۵۷۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

با این خوراکی ها به جنگ کرونا بروید

اقتصادنیوز : "زینک" یا "روی" یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن است که برای حفظ سلامت پوست و ایمنی بدن ضروری خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سلامت ،: "زینک" یا "روی" یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن است که برای حفظ سلامت پوست و ایمنی بدن ضروری خواهد بود. همچنین در بسیاری از واکنش‌های شیمیایی بدن، تولید پروتئین‌ها و عملکرد رشد نقش دارد. نیاز روزانه بدن به روی، 10 تا 15 میلی‌گرم در جیوه است که در دوره‌های بارداری و شیردهی افزایش پیدا می کند.

در ادامه این مطلب به مهم ترین منابع غذایی این ماده معدنی اشاره کرده ایم که عبارتند از:

1. گوشت و جگر گوساله

گوشت گوساله سرشار از روی است و 100 گرم آن به‌طور متوسط 9 میلی‌گرم روی دارد که اگر به صورت خورشتی تهیه شود، بیشتر خواهد بود. جگر گوساله نیز از این نظر خوراکی مطلوبی برای تامین نیاز بدن است. 

2. پودر مخمر جو

مخمر جو نیز با بیش از 8 میلی‌گرم روی در 100 گرم، یکی از منابع غنی است که می‌توان این پودر را همراه سوپ، لبنیات و سالاد استفاده کرد.

3. جو دوسر

100 گرم جو دوسر 24 درصد نیاز روزانه به روی را تامین می‌کند. علاوه بر روی، جودوسر حاوی دیگر مواد معدنی ضروری بدن مانند کلسیم، آهن، سدیم، پتاسیم، فسفر و منیزیم است. 

4. نان سبوس‌دار

غلات سبوس‌دار نیز به تامین روی مورد نیاز بدن کمک می‌کنند اما اگر در تهیه آنها از پودر خمیرترش استفاده شود، جذب روی افزایش پیدا می کند.

5. جوانه گندم

100 گرم جوانه گندم می‌تواند 14 درصد نیاز روزانه بدن به این ماده معدنی را تامین کند که همراه با سالاد و لبنیات قابل مصرف است. 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند