هشدار؛ ظهور چند چهره متفاوت کرونا در کودکان

کدخبر: 379069
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران، کودکان را یکی از قربانیان مهم کووید-۱۹ دانست و گفت: تظاهرات بالینی کاملا متفاوت و چند چهره این بیماری را در خردسالان شاهد هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان افزود: این سوال از روزهای آغازین شیوع بیماری کرونا مطرح بوده که آیا در کودکان مبتلا هم تظاهرات بالینی متفاوتی بروز می کند که امروزه ثابت شده کودکان هم می توانند قربانیان مهم این بیماری باشند.

وی ادامه داد: کووید - ۱۹ و مشکلات مبتلا به آن در کودکان، معضل امروز ما است که این موضوع در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین درمورد برگزاری کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان در بیمارستان کودکان مفید گفت: این بیمارستان پذیرای بیماران ارجاعی از اقصی نقاط کشور از جمله استان تهران است و به همین دلیل از شایستگی بالایی برای تحقیقات در این زمینه برخوردار است و این رویداد علمی می تواند سرآغازی برای پژوهش های جدید در این زمینه باشد.

زالی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی با توجه به تعداد بیماران قابل توجه در بخش های اورژانس بیمارستان های کودکان تحت پوشش این دانشگاه، می توانیم تحقیقات دامنه داری را در این زمینه انجام دهیم.

وی از موضوعات مورد بررسی در این کنگره را مشکلات بیماری تنفسی در کودکان عنوان کرد و افزود: ما باید از دانش بالایی در استفاده از تهویه مکانیکی و ونتیلاتور برخوردار باشیم و این موارد برای دستیاران در دوره های (کوریکولوم) آموزشی گنجانده شود.

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران از دیگر موضوعات مورد بررسی در این کنگره را نحوه مشی و اسلوب سازی در تعاملات بین المللی در حوزه کودکان ذکر کرد و یادآور شد: تعاملات بین المللی مناسب را باید برای محققان و پژوهشگران ایرانی فراهم کنیم.

زالی تاکید کرد: بیماری اوتیسم و تکامل آن از موضوعاتی است که در سال های اخیر کمتر به آن توجه شده، به همین منظور در این کنگره بحث های کارگاهی در زمینه های برخورد با اوتیسم گنجانده شده است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید