درخواست اعضای برجام درباره این توافق بین المللی

کدخبر: 379658
اقتصاد نیوز : نمایندگان شرکت کننده در برجام خواستار پایبندی به تعهدات در این توافق بین المللی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه خود خاطرنشان کرد که سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه به نمایندگی از این کشور در هفدهمین نشست کمیسیون برجام در سطح مدیران سیاسی وزارت خارجه که به صورت وبیناری برگزار شد، شرکت کرد.

 در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: در این نشست بطور مفصل درخصوص اجرای عملی توافق های سال 2015 (برجام) باتوجه به چالش های موجود که چالش اصلی اقدامات آمریکا است که برای ایجاد موانع در اجرای کامل معامله هسته ای تلاش می کند، گفت و گو و تبادل نظر شد.

وزارت خارجه روسیه می گوید: در مرکز توجه مسائل مربوط به مقدمات نشست وزیران برای گفت و گو درباره برجام بود که برگزاری آن برای روز 21 ماه دسامبر (اول دی ماه) برنامه ریزی شده است.

در بیانیه آمده است: نمایندگان شرکت کننده در برجام بر پایبندی به تعهدات خود در این توافق بین المللی و قطعنامه 2231 شورای امنیت تاکید کرده و خواستار ادامه جستجوی فشرده برای یافتن راه حل های موثر شدند تا به بازگشت هرچه سریعتر به اجرای کامل توافق های در برجام در چارچوب اولیه توافق شده کمک کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما