درخواست اعضای برجام درباره این توافق بین المللی

کدخبر: 379658
نمایندگان شرکت کننده در برجام خواستار پایبندی به تعهدات در این توافق بین المللی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه خود خاطرنشان کرد که سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه به نمایندگی از این کشور در هفدهمین نشست کمیسیون برجام در سطح مدیران سیاسی وزارت خارجه که به صورت وبیناری برگزار شد، شرکت کرد.

 در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: در این نشست بطور مفصل درخصوص اجرای عملی توافق های سال 2015 (برجام) باتوجه به چالش های موجود که چالش اصلی اقدامات آمریکا است که برای ایجاد موانع در اجرای کامل معامله هسته ای تلاش می کند، گفت و گو و تبادل نظر شد.

وزارت خارجه روسیه می گوید: در مرکز توجه مسائل مربوط به مقدمات نشست وزیران برای گفت و گو درباره برجام بود که برگزاری آن برای روز 21 ماه دسامبر (اول دی ماه) برنامه ریزی شده است.

در بیانیه آمده است: نمایندگان شرکت کننده در برجام بر پایبندی به تعهدات خود در این توافق بین المللی و قطعنامه 2231 شورای امنیت تاکید کرده و خواستار ادامه جستجوی فشرده برای یافتن راه حل های موثر شدند تا به بازگشت هرچه سریعتر به اجرای کامل توافق های در برجام در چارچوب اولیه توافق شده کمک کند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید