واکنش آمریکا به حملات سایبری اخیر

کدخبر: 380016
آمریکا کارگروهی را به منظور بررسی و برخورد با حملات سایبری چند وقت اخیر تشکیل داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کاخ سفید اعلام کرد که دولت ترامپ کارگروهی متشکل از اف‌بی‌آی، وزارت امنیت داخلی و سازمان امنیت ملی برای برخورد با حمله سایبری تشکیل داده است.

کاخ سفید تأکید کرد که مشاور امنیت ملی آمریکا دیدارها و نشست‌های پیاپی با دستگاه‌های امنیتی برای جلوگیری از تبعات حملات سایبری انجام می‌دهد.

در همین حال، معاون سخنگوی کاخ سفید گفت که ترامپ موضوع حملات اخیر سایبری را پیگیری می‌کند و تیم مربوط به آن با جدیت به این امر رسیدگی می کند.

کاخ سفید در حالی به حملات سایبری گسترده به مراکز مهم دولتی آمریکا واکنش نشان می‌دهد که «میت رامنی» سناتور جمهوری خواه آمریکا از سکوت کاخ سفید در برابر حملات سایبری به شدت انتقاد کرد.

چند روزی است که مراکز و نهادهای مهم آمریکا مانند وزارتخانه‌های دفاع، خزانه‌داری، خارجه، تجارت و امنیت داخلی، هدف حملات قدرتمند سایبری هکرها قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری رویترز یکشنبه شب اعلام کرد هکرهای مورد حمایت یک دولت خارجی اطلاعات و ایمیل های وزارت خزانه داری آمریکا را به سرقت برده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از جمله سازمان‌هایی است که چند روز پیش هدف حملات سایبری قرار گرفت. به نوشته نیویورک تایمز، هکرها موفق شدند سایت وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا را هک و اطلاعات مربوطه را در اختیار بگیرند.

هکرها در ادامه حملات سایبری خود به مراکز مهم دولتی آمریکا، به شبکه‌های اینترنتی زرادخانه هسته‌ای و سازمان ملی امنیت هسته‌ای آمریکا نیز نفوذ کردند.

مسئولان آمریکایی اعلام کردند که سازمان امنیت ملی هسته‌ای آمریکا و شبکه‌های زرادخانه هسته‌ای این کشور جزو نهادهای مهمی هستند که اخیرا هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید