واکنش ترامپ به تصاحب جایگاه اوباما بعنوان «تحسین‌برانگیزترین فرد» آمریکا

کدخبر: 382702
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور آمریکا نتایج نظرسنجی که وی را صدرنشین فهرست ۱۰ فرد تحسین‌برانگیز سال ۲۰۲۰ این کشور و بالاتر از «باراک اوباما» و «جو بایدن» نشان داد را هم به تقلب در انتخابات ربط داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به نتیجه نظرسنجی اخیر «گالوپ» درباره «تحسین‌برانگیزترین افراد» در آمریکا، واکنش نشان داد.

ترامپ در این خصوص نوشت: باراک اوباما از جایگاه نخست پایین کشیده شد و رئیس‌جمهور ترامپ عنوان تحسین‌برانگیزترین مرد سال را از آن خودش کرد. ترامپ شماره یک، اوباما شماره دو و جو بایدن با فاصله شماره سه.

وی در ادامه از این موضوع برای تکرار ادعاهای انتخاباتی خود استفاده کرد و نوشت: این هم با توجه به این واقعیت که در سوم نوامبر ادعا می‌شود بایدن میلیون‌ها رای بیشتر از ترامپ کسب کرد، اما نمی‌تواند در این نظرسنجی به جایگاه او (ترامپ) نزدیک شود، عجیب است. هیچ رئیس‌جمهور جدیدی تا حالا در این نظرسنجی به این بدی عمل نکرده بود.

وی افزود: این به خاطر این است که او میلیون‌ها رای جعلی در انتخابات سال ۲۰۲۰ کسب کرد، انتخاباتی که در آن تقلب شد.

شرکت توییتر این توییت را نشان‌دار کرد و هشدار داد این ادعاها محل بحث است.

نتیجه نظرسنجی گالوپ که روز سه‌شنبه منتشر شد نشان داد که ترامپ در سال ۲۰۲۰ تحسین‌برانگیزترین فرد در آمریکا شده است. رئیس‌جمهور آمریکا رکورد ۱۲ ساله باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق این کشور در قرار داشتن در صدر فهرست افراد تحسین‌برانگیز آمریکا را شکست.

طبق این نظرسنجی، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا با ۱۸ درصد آرا در صدر فهرست ۱۰ فرد تحسین‌برانگیز این کشور قرار بگیرد و اوباما با ۱۵ درصد در رتبه دوم قرار گرفت. 

جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا هم در این نظرسنجی با ۶ درصد آرا، رده سوم این فهرست را از آن خود کرد. «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا با سه درصد در رتبه چهارم قرار گرفت.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شد. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد اما او تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید کرده است که بایدن با تقلب این انتخابات را برده است.

با این حال تقریباً تمامی شکایات تیم حقوقی ترامپ در ایالات کلیدی از جمله جورجیا رد شده و حتی دیوان عالی آمریکا نیز ادعاهای ترامپ درخصوص تقلب در انتخابات را رد کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما