فرود موشک‌های ایرانی در یکصد مایلی ناو آمریکایی

کدخبر: 386490
اقتصاد نیوز : شبکه فاکس نیوز شنبه شب ادعا کرد که موشک‌های ایرانی در یکصد مایلی ناو هواپیمابر نیمیتس آمریکا در اقیانوس هند فرود آمدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، این شبکه به نقل از مقام های آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، ادعا کرد که دستکم یک موشک در ۲۰ مایلی یک کشتی تجاری در اقیانوس هند فرود آمد.

فاکس نیوز همچنین اعلام کرد که دستکم ۲ موشک بالستیک ایران در حدود یکصد مایلی ناو نیمیتس که در اقیانوس هند حضور دارد، فرود آمدند.

این مقام ها به جزئیات بیشتر اشاره نکردند. یک مقام آمریکایی گفت: ما انتظار شلیک موشک را داشتیم.

به گزارش فاکس نیوز، یکصد مایلی فاصله‌ای نیست که در دید نیمیتس یا کشتی های اسکورت آن باشد بلکه ماهواره های جاسوسی آمریکا که در فضا گردش می کنند این موشک ها را ردیابی کردند.

هنوز معلوم نیست که آیا رادار AN/SPY-۱ که روی نیمیتس قرار دارد این موشک ها را ردیابی کرده است یا نه.

مرحله اول رزمایش «پیامبر اعظم(ص) ۱۵» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) با شلیک انبوه موشک‌های بالستیک زمین به زمین و اجرای عملیات توسط پهپادهای تهاجمی بمب افکن در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.

مرحله دوم و نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) با اجرای عملیات راهبردی موشک‌های بالستیک دوربرد ضدناوهای متخاصم فرضی دشمن و انهدام اهداف به انجام رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما