انتقاد تام کاتن از پیشنهاد دولت بایدن به روسیه

کدخبر: 387990
اقتصاد نیوز : «تام کاتن» سناتور جمهوری‌خواه آمریکا علیه پیشنهاد دولت جدید این کشور جهت تمدید معاهده اتمی «استارت جدید» با روسیه موضع گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پایگاه اینترنتی شبکه «فاکس نیوز» نوشت، کاتن گفت: «این تصمیم بسیار بدی است و امنیت ملی آمریکا را به خطر می‌اندازد. معاهده استارت جدید یک معاهده یک طرفه و به نفع روسیه است».

این سناتور جمهوری‌خواه افزود: «بعد از چهار سال که دموکرات‌ها سنگ روسیه را به سینه می‌زند و مدام از مداخله روسیه [در انتخابات ۲۰۱۶] صحبت می‌کردند، اکنون به روش‌های قدیمی و ضعیف و مسالمت‌جویانه برای مماشات در برابر روسیه بازگشته‌اند».

او در ادامه بدون اشاره به ذخایر تسلیحات اتمی آمریکا مدعی شد: «ما با خطر برتری‌جویی هسته‌ای از طرف قدرت‌های اتمی چین و روسیه مواجه هستیم و تصمیم بایدن بسیار افتضاح بود که در بازی تسلیم شود و در روز اول دولتش، دقیقاً آنچه که پوتین می‌خواست به او تقدیم کند».

کاتن گفت: «این معاهده آمریکا را دست بسته نگه می‌دارد اما روسیه را آزاد می‌گذارد تا به توسعه تمام این تکنولوژی‌های هسته‌ای دیگرش ادامه دهد».

با این حال روز گذشته (جمعه) «جان کِربی» سخنگوی پنتاگون گفت، عدم تمدید معاهده استارت جدید، «درک آمریکا از قوای اتمی دوربرد روسیه را تضعیف می‌کند».

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما