وکیل ترامپ به دردسر افتاد/ شکایت ۱.۳ میلیارد دلاری از جولیانی به اتهام دروغگویی

کدخبر: 388582
اقتصاد نیوز : یک شرکت آمریکایی سازنده دستگاه‌های رای‌گیری به دلیل ادعاهای وکیل دونالد ترامپ، در مورد تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از او شکایت کرده و خواستار غرامت ۱.۳ میلیارد دلاری شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک شرکت آمریکایی سازنده دستگاه‌های رای‌گیری به دلیل ادعاهای رودی جولیانی، وکیل  دونالد ترامپ، در مورد تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ از او به مراجع قضایی شکایت کرده و ۱.۳ میلیارد دلار تقاضای غرامت کرده است.

بنابر گزارش یو اس ای تودی، شرکت «دومینیون ووتینگ سیستم» که مرکز آن در دنور کلرادو است قبلا نیز از سیدنی پاول، وکیل کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ شکایت و او را به انتشار فرضیه‌های توطئه در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرده است.

اریک کومر، یکی از مدیران شرکت «دومینیون» نیز به اتهام افترا از کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ شکایت کرده و می‌گوید به خاطر موارد متعددی از تهدید به قتل توسط هواداران دونالد ترامپ مجبور شده است که مخفی شود.

رودی جولیانی و رابرت کاستلو وکیل او تاکنون به این شکایت واکنش نشان نداده‌اند.

شرکت «دومینیون» در شکایت خود از رودی جولیانی، وکیل سابق دونالد ترامپ و شهردار سابق نیویورک، ۱.۳ میلیارد دلار غرامت طلب کرده و می‌گوید: جولیانی و همکارانش یک دروغ بزرگ ساخته و منتشر کردند که در ابعاد وسیع پخش شد و میلیون‌ها نفر باور کردند که شرکت دومینیون آرا آن‌ها را دزدیده و نتیجه انتخابات را دستکاری کرده است.

شرکت دومینیون افزود که با هدف «اثبات حقیقت، دفاع از شرکت و کارمندانش و دفاع از روند انتخابات» این شکایت را به مراجع قضایی تسلیم کرده است.

جولیانی کماکان ادعاهای خود در مورد تقلب انتخاباتی را تکرار می‌کند و چند روز پیش در یک مصاحبه رادیویی گفت: به خاطر استفاده از حق خود برای آزادی بیان و دفاع از موکلم مورد حمله قرار می‌گیرم.

دونالد ترامپ و متحدانش بیش از دو ماه حاضر نشدند شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری را بپذیرند. آن‌ها در این مدت بدون ارائه هیچ سند و مدرکی ادعا کردند که در انتخابات تقلب شده است. ولی مراجع قضایی و مسئولان انتخابات در تمامی ایالت‌های مورد بحث ادعای آن‌ها را رد کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما