این استان همچنان رکورددار بستری و مرگ‌های کرونایی است

کدخبر: 389924
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار بستری و مرگ و میر کرونا در استان مازندران بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وضعیت کرونا در استان مازندران اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸ شهرستان در کشور در وضعیت نارنجی قرار دارند که ۱۰ مورد از این شهرستان‌ها در استان مازندران قرار دارند.

لاری ادامه داد: علی‌رغم روند کاهشی در تعداد موارد بستری مثبت و موارد مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در هفته گذشته در استان مازندران، نسبت به دو هفته قبل، اما همچنان نرخ بروز موارد بستری و مرگ و میر در این استان به میزان قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری بوده و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان‌های این استان، ناپایدار، حساس و شکننده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بنابراین هرگونه سهل‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند وضعیت بیماری را در استان مازندران به مراتب سخت‌تر کند. متاسفانه طبق بررسی‌های انجام شده، مازندران از جمله استان‌های با کمترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور است و با توجه به ارتباطات اجتماعی گسترده در مناطق روستایی شمال کشور، لزوم پرهیز از هرگونه دید و بازدید و برپایی دورهمی‌های خانوادگی در مناطق روستایی استان، بسیار حائز اهمیت است.

لاری ادامه داد: حضور تیم‌های بیماریابی در معابر شلوغ و پرتردد استان مازندران و همچنین غربالگری، انجام تست‌های گسترده رپید و مراقبت‌های منزل به منزل و محله به محله در قالب طرح سردار سلیمانی با تلاش شبانه روزی همکاران ما در نظام سلامت استان، هلال احمر و نیروی بسیج در حال انجام است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امیدواریم با هماهنگی بیشتر تیم‌های نظارتی و حمایتی در قالب این طرح و همکاری جدی‌تر مردم استان مازندران در عمل به توصیه‌های بهداشتی به خصوص پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و خودداری از هرگونه ملاقات‌های محلی در مناطق روستایی شاهد توقف روند نگران کننده شیوع بیماری در استان مازندران باشیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما