ورود خودروهای غیربومی به گیلان ممنوع شد

کدخبر: 391042
اقتصاد نیوز : به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از شنبه تردد خودروهای غیربومی در سطح گیلان ممنوع و در صورت مشاهده تمامی خودروهای با پلاک غیر گیلان جریمه می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیو به نقل از فارس، با شروع موج جدید کرونا در کشور و تبع آن افزایش میزان مرگ‌ومیر کرونایی، ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کووید ۱۹ محدودیت‌های شدید کرونایی را در کشور مصوب کرد.

با تصویب محدودیت‌های کرونایی ورود و خروج خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و خودروها در صورت ورود به این شهرها به ترتیب یا جریمه یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی مواجه شدند.

همین امر منجر به کاهش مرگ و نیروهای کرونایی از ۵۰۰ به ۸۰ فوتی شده و تعداد افراد مبتلا به کرونا روند نزولی پیداکرده و در نتیجه بعد از گذشت یک ماه و نیم از اعمال محدودیت‌ها تمام شهرهای قرمز به نارنجی تبدیل و پس از مدتی در کشور مناطق کم خطر روند افزایشی به خود بگیرد.

کاهش تعداد افراد مبتلا به کرونا در کنار روند نزولی فوتی های ناشی از کووید ۱۹ سبب شد تا اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کشور کاهش و به‌نوعی عادی‌انگاری شرایط در کشور بیش از بیش نمایان و بر نگرانی‌های کادر درمانی در کشور افزوده شود.

به گفته معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۸۱ درصد رسیده و این آمار و روند طبق گفته‌های ایرج حریرچی بسیار نگران‌کننده و شکننده است.

حریرچی می‌گوید کاهش رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی در کشور منجر به کاهش تعداد شهرهای کم خطر از ۳۰۰‌ شهر به ۲۳۴ و افزایش شهرهای نارنجی از ۱۸ به ۳۶ و شهرهای زرد از ۱۳۰‌ به ۱۷۸ رسیده و این امر نشان می‌دهد تعداد شهرهای نارنجی ما ۳۵ درصد رشد داشته است و تعداد شهرهای آبی ما نیز در کشور ۲۰ درصد کاهش پیداکرده است.

به همین منظور و بر اساس مصوبه کمیته امنیتی - انتظامی وزارت کشور از شنبه ۱۸ بهمن تردد و ورود خودروهای غیربومی به استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ممنوع و خودروها در صورت ورود ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از شنبه تردد خودروهای غیربومی در سطح گیلان ممنوع و در صورت مشاهده تمامی خودروهای با پلاک غیر گیلان جریمه می‌شوند.

امیر طالبی معتقد است عدم ورود خودروهای غیربومی و مسافر به گیلان در تعطیلات پیش رو به کنترل کووید ۱۹ کمک کرده و به این دلیل برای جلوگیری از شیوع کرونا ورود خودرو‌های غیربومی به استان به شدت کنترل می شود و رانندگانی که به مصوبه  کمیته امنیتی - انتظامی توجه نکنند جریمه خواهند شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما