قانونگذار آمریکایی: حزب جمهوریخواه متعلق به ترامپ است

کدخبر: 391130
اقتصاد نیوز : نماینده جمهوریخواه ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی خبری ضمن تمجید از رئیس‌جمهور سابق کشورش، گفت حزب جمهوریخواه متعلق به «دونالد ترامپ» است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «ماراجوری تایلور گرین»، نماینده جمهوریخواه ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه در نشستی خبری به تمجید از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق کشورش پرداخت و از وی دفاع کرد و حزب جمهوریخواه را متعلق به وی دانست.

هیل گزارش داد، گرین با اشاره به اینکه ترامپ همچنان در میان رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه محبوب است گفت: «وی رئیس‌جمهوری بود که می‌خواست هر فردی موفق شود و به همین دلیل ما از او حمایت می‌کردیم. به همین دلیل من همیشه از او حمایت کرده‌ام.»

وی در ادامه به خبر‌نگاران گفت: «این حزب از آن اوست و به هیچ فرد دیگری متعلق نیست.»

تایلور گرین نوامبر گذشته برای اولین بار از حوزه انتخابیه ایالت «جورجیا» به مجلس نمایندگان راه یافته از سرسخت‌ترین حامیان ترامپ است.

روز گذشته مجلس نمایندگان آمریکا عضویت وی در دو کمیته بودجه و آموزش را لغو کرد.

قطعنامه‌ای که خواستار لغو عضویت این قانونگذار جمهوری‌خواه در کمیته‌های یادشده بود با ۲۳۰ رأی موافق و ۱۹۹ رأی مخالف به تصویب رسید. ۱۱ نماینده جمهوری‌خواه هم جزو موافقان این طرح بودند.

اظهارات و مواضع جنجالی گرین در روزهای گذاشته به تازه‌ترین آیینه برای نمایش انشقاق‌ در حزب جمهوری‌خواه تبدیل شده بود.

حمایت از این دیدگاه که روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ هواپیما به ساختمان پنتاگون برخورد نکرده یا اینکه تیراندازی‌های مرگبار در مدارس آمریکا صحنه‌سازی بوده‌اند و یا اینکه سقوط هواپیمای جان اف‌کندی در سال ۱۹۹۹ به دست کلینتون‌ها اتفاق افتاده برخی از نظرات گرین است که او را در مرکز این جنجال‌ها قرار داده. او البته، برخی از این دیدگاه‌ها را قبل از ورود به کنگره مطرح کرده و از برخی دیگر تنها حمایت کرده است. 

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی هفته پیش نوشته او قبل از آمدن به کنگره در قالب پست‌هایی در فیسبوک در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ از اعدام برخی از چهره‌های حزب دموکرات مانند «باراک اوباما» و «نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا دفاع کرده است. 

حمایت از اعدام «باراک اوباما» و «هیلاری کلینتون» به دلیل نقش‌آفرینی در شکل‌گیری توافق هسته‌ای برجام از جمله دیگر مواضع جنجالی این نماینده جمهوری‌خواه است.

وبگاه شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌نیوز» دوشنبه گزارش داده بود گروهی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که از تسامح سران حزب جمهوری‌خواه در برابر «مارجوری تایلور گرین» خشمگین هستند قطعنامه‌ای برای عزل این نماینده تازه‌کار از دو کمیته تخصصی معرفی کرده‌اند.

اما مواضع گرین فقط با واکنش دموکرات‌ها روبرو نشده. «میچ مک‌کانل»، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنای آمریکا هم در بیانیه‌ای کم‌سابقه روز دوشنبه از مواضع گرین به عنوان «دروغ‌های احمقانه» یاد کرده و اینگونه مواضع را برای حزب جمهوری‌خواه «سرطان» توصیف کرده. 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛۴ تیر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۴ تیر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

از دست ندهید
بلیط هواپیما