کدخبر: ۲۶۱۵۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تلاش ساپکو برای داخلی سازی پژو ۳۰۱

گروه بنگاهها: تا کنون ۶۰۰قطعه پژو ۳۰۱ در ایران داخلی سازی شده و ساپکو قصد دارد تا ۶۰۰قطعه دیگر این خودرو را هم در داخل تولید کند.

منصور منصوری، معاون طراحی، مهندسی و ساخت شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) با اعلام این مطلب گفت:301 یکی از  پروژه های مهم ایران خودرو است که مقرر شده بدون حضور شرکت پژو در کشور تولید شود.

وی در حاشیه نمایشگاه خودرو در شهر افتاب تهران افزود:  همانطور که اوایل دهه 90 در دوره نخست تحریم ها توانستیم پژو 206 را خودمان تولید کنیم و در مورد پژو 207 و دنا پلاس نیز به این موفقیت رسیدیم،  در تلاشیم تا پایان سال 98 پژو 301 را بدون همکاری شرکت های خارجی به تولید انبوه برسانیم.

معاون طراحی، مهندسی و ساخت ساپکو گفت: در تولید بیش از پنج هزار قطعه برای پنج گروه خودرویی پژو405، دنا و دنا پلاس، پژو206 و پژو207، سمند و رانا به خودکفایی رسیده ایم اما باید در ساخت 1100 قطعه اصلی از دیگران کمک بگیریم.

وی گفت:یکی از مهم ترین اهداف ساپکو از حضور در این نمایشگاه دعوت از شرکتهای دانش بنیان و دیگر شرکتهای توانمند در عرصه قطعه سازی است. از این رو، ساپکو  برای کاهش زمان برقراری ارتباط با این گروه از مخاطبان خود در قالب فراخوانی به جذب شرکت‌های دانش‌بنیان و قطعه‌سازان می پردازد. در این فراخوان قطعاتی که تاکنون داخلی‌سازی نشده‌اند در همکاری با استارت‌آپها و قطعه‌سازان داخلی‌سازی خواهند شد.

منصوری همچنین با اشاره به توانمندیهای شرکت ساپکو از افزایش میزان خودکفایی در تولید قالبهای دایکست از ۲۵ درصد به ۶۰ درصد خبر داد.

معاون ساپکو در خصوص تلاشهای این شرکت برای افزایش ساخت داخل محصولات جدید گروه صنعتی ایران خودرو گفت :پس از برجام تولید خودرو پژو 2008 در کشور آغاز و در نهایت این خودرو وارد بازار شد.

این مسئول ادامه داد: اکنون بیش از 80 درصد موتور پژو 301 و افزون بر 90 درصد بدنه آن داخلی سازی شده است و موفق به ارتقای گیربکس دستی آن شده ایم. وی تصریح کرد: پژو 301 به طور حتم استانداردهای 85 گانه سازمان ملی استاندارد ایران را پاس می کند؛ زیرا مطابق استانداردهای روز وارد کشور شده است.