کدخبر: ۲۶۸۲۸۷ لینک کوتاه

طلا در میانگین قیمتی قرار دارد و نگاه سرمایه‌گذاران به مذاکرات تجاری دوخته شده

اقتصادنیوز :امروز جمعه – ۱۵ فوریه طلا بازه محدود (میانگین محدود ) ۳ دلار در حال نوسان بود در حالیکه نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی جهان از قیمت حمایت می کرد و از طرف دیگر هم دلار تثبیت شده میزان حرکت و رشد طلا را محدود کرده بود. .

به گزارش طلا نیوز، امروز جمعه – 15 فوریه طلا بازه محدود (میانگین محدود) 3 دلار در حال نوسان بود در حالیکه نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی جهان از قیمت حمایت می کرد و از طرف دیگر هم دلار تثبیت شده میزان حرکت و رشد طلا را محدود کرده بود. .

همچنین سرمایه گذاران قبل از هر حرکت بزرگی در بازار  در حال پیگیری روند مذاکرات تجاری بین چین و امریکا هستند.

به گزارش رویترز  قیمت طلا در بازار نقدی در سطح 1312.56 دلار در هر اونس قرار داشت ،در حالیکه قیمت طلای فیوچرز امرکیا با 0.1 درصد رشد به رقم 1315.40 دلار در هر اونس رسید.

برایان لین ، مدیر بخش  مبادلات در مرکز داد و ستد طلا و نقره سنگاپور گفت:" عدم قطعیت ها در مورد برگزیت و مذاکرات تجاری چین و امریکا و همچنین قدرت شاخص دلار باعث محدود شدن نوسان و رشد قیمت فلز زرد شده است."

" تا زمانی که ما شاهد تغییر و شفافیت بیشتر این نگرانی های جهانی نباشیم ممکن است ما طلا را در میانگین قیمت محدود مبادلاتی بین 1305 تا 1326 دلار ببینیم."

لری کود لو ،مشاور ارشد اقتصادی ترامپ  روز پنجشنبه گفت که در اواخر امروز(جمعه)  2 نفر از مذاکره کنندگان ارشد امریکایی قرار است با جینپینگ ،رئیس جمهوری چین دیدار کنند ،اما فعلا هیچ تصمیمی برای افزایش مهلت رسیدن به توافق تجاری در 1 مارس از جانب ترامپ اعلام نشده است.

در صورت نرسیدن مذاکرات به نتیجه مطلوبی و توافقی مورد تایید دو طرف ،امریکا تعرفه 200 میلیارد دلار کالای چینی را از 10 درصد به 25 درصد افزایش خواهد داد .

یوایچی ایکه میزو ، مدیر شعبه توکیو در آی سی بی سی بانک گفت:" ما در بازه میانگین قیمت بسیار محدودی قرار داریم .مردم برای حرکت دادن بازار در انتظار اتفاقی بزرگتر هستند."

ایک میزو ادامه داد که آمارهای ضعیف خرده فروشی دلیل خوبی برای عدم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو است که همچنین خبر خوبی برای قیمت طلا نیز هست.

افت آمارهای خرده فروشان آمریکایی(بازار ) از نگرانی های عمیق  در مورد کاهش رشد اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان خبر می دهد ، در حالی که افزایش غیرمنتظره تعداد افرادی که ادعاهای مربوط به مزایای بیکاری در هفته گذشته را ثبت کرده اند و همچنین دومین کاهش مستمر ماهانه قیمت های تولید کننده (شاخص قیمت تولید کنندگن) در ماه ژانویه موجب کاهش اعتماد سرمایه گذاران شده است.

طلا در پایان مبادلات روز گذشته 0.5 درصد رشد قیمت داشت که بیشترین رشد قیمت یکروزه این فلز از 30 ژانویه بود در حالیکه آمارهای ضعیف اقتصادی امریکا باعث افزایش انتظار بازارها برای مشاهده پیگیری لحن دوویش تر (آرامتر) فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی خود شده است.

در خارج امریکا ،نخست وزیر انگلستان ،ترزا می روز پنجشنبه شکست دیگری را در مورد استراتژی خروج خود (برگزیت) متحمل شد و نگرانی ها را در مورد قرار گرفتن بریتانیا در مسیر خروج از اتحادیه در 29 مارس بدون هیچگونه توافقی را افزایش داد.

در بازار سایر فلزات گرانبها ،پالادیوم بدون تغییر در سطح 1415 دلار یقرار گرفت .این فلز همچنان در حال ثبت روند افزایش قیمت برای دومین هفته متوالی است و نزدیک به 0.7 درصد تا به اینجای هفته رشد ثبت کرده است.