کدخبر: ۲۸۹۴۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چشم‌انداز افزایشی قیمت طلا + نمودار

اقتصادنیوز: طلا بهترین قیمت خود ظرف بیش از یک‌سال گذشته را در روز جمعه تجربه کرد و براساس جدیدترین نظرسنجی کیتکو، کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت اعتقاد دارند که این جریان افزایش قیمت در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز، فلز زرد با ادامه تنش تجاری بین ایالات متحده و دیگر شرکای تجاری این کشور ازجمله چین، اتحادیه اروپا، کانادا و برخی دیگر از کشورها) همچنین در ادامه افزایش نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی جهان حمایت شده است. در نتیجه بازار ها با درصد بالایی انتظار دارند که تا قبل از پایان فصل تابستان، شاهد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو باشند. حمله به دو نفتکش در خاورمیانه هم مورد دیگری بود که به جریان خرید کمک کرد و هر زمان که بازارها به سمت بالا جهشی دارند، آنها در واقع جریان‌های افزایشی تکنیکال را شکل می‌دهند.

در نظر سنجی این هفته 22 نفر از کارشناسان وال‌استریت‌ شرکت کرده بودند. از این مجموع، 16 نفر، معادل 72 درصد اعتقاد داشتند طلای هفته آینده بازاری افزایشی دارد و برای هر دو بازار کاهشی و یا خنثی ، به طور مساوی 3 رای ، معادل 14 درصد وجود داشت .

همزمان 558 نفر از سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت در نظرسنجی آنلاین کیتکو شرکت کردند که مجموع 389 نفر ، معادل 70 درصد اعتقاد داشتند بازار هفته آینده افزایشی است. 122 نفر، معادل 22 درصد بازار هفته آینده را کاهشی می‌دیدند و 47 معامله‌گرد باقی‌مانده ، معادل 8 درصد، بازار را خنثی پیش‌بینی کردند.

در نظر سنجی انجام شده برای هفته ای که گذشت ، مین استریتی ها و وال استریتی‌ها به بازار افزایشی اعتقاد داشتند. انها درست پیش‌بینی کرده بودند و طلای بازار کامکس در مبادلات پایانی در سطح 1351 دلار قرار داشت و برای هفته رشدی 4/0 درصدی داشت. .بهترین رقم قرارداد طلا در بازار جمعه، 1362 دلار در هر اونس، بهترین قیمت طلا از آپریل 2018 بود.

در حال حاضر طلا از افزایش نقش مکان امن سرمایه خود در حال سود بردن است، از سوی دیگر نرخ بهره واقعی باعث سرکوب افزایش تقاضای اوراق خزانه‌داری شده که یک پیشرفت افزایشی برای دارایی‌های بدون سود دهی مانند طلا است.

در حالیکه قیمت نفت تحت تاثیر افت تقاضا در حال کاهش است، طلا ثابت کرده که انعطلاف‌پذیر است و نشان داد که توانایی  بیشتری نیز دارد و  اخیرا رشد قابل توجهی ثبت کرده است. یک مدل تحلیلی طلا بر پایه قیمت نفت برنت، نرخ واقعی بهره در بازه 10 ساله ، یورو و ین ژاپن نشان می‌دهد که از اوایل مارس فلز زرد به روند افزایشی وفادار بوده است. آن مدل تحلیلی نشان می دهد که طلا طی هفته آینده باید به بالای رقم‌های ابتدای روز مبادلات جمعه، 1360 دلار در هر اونس صعود کند .نقره هم با پیروی از این این جریان، باید بالای 15 دلار در هر اونس مبادله شود.

بنابر برخی از نحلیل‌ها، فدرال رزرو در نشست هفته آینده زمینه‌سازی در مورد کاهش نرخ بهره جولای را انجام نخواهد داد. به‌نظر می‌رسد برخی از سرمایه‌گذاران در بازارهای مختلف و نه تنها بازار طلا، بدون درنظر گرفتن جوانب دیگر زیادی یک احتمال را قطعی میدانند. اگر فدرال رزرو برنامه‌ای برای کاهش نرخ بهره جولای نداشته باشد، ان اتفاق باعث تغییر دراماتیک احساسات بازارها خواهد شد.

در حالیکه طلا روز جمعه به سمت بالا جهش داشت، اما‌و‌اگرهای فدرال رزرو و لحن داویش (کبوتری) را که برخی از سرمایه‌گذاران امید به آن دارند را نداشته باشد، آن‌زمان دلار می‌تواند دوباره به سطوح بالاتر برگردد.

طلا

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند