کدخبر: ۲۸۹۶۲۴ لینک کوتاه

مهم: احتمال رکود مالی تا تابستان!

اقتصادنیوز: کارشناسان بین‌المللی هشدار داده‌اند تبعات جنگ تجاری چین و آمریکا همین حالا هم برای بازارهای سهام مخاطره آمیز هستند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ بری کنپ، یکی از مقامات مؤسسه آیرون سایدز مکرو اکونومیک، می‌گوید: تبعات تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا می‌تواند خطری بالقوه برای بازارهای سهام باشد.

وی ادامه داد: اگر آمریکا تعرفه بر واردات کالاهای چینی را به 25 درصد افزایش دهد ارزش یوآن چین به طور نسبی کاهش خواهد یافت و سرعت این کاهش سریع‌تر خواهد بود.این مسئله می‌تواند برای بازارهای مالی بین‌المللی بسیار بی‌ثبات کننده باشد و در نگاه من این مسئله یک خطر کاملا واضح و حاضر است.

کنپ ادامه داد:‌این مسئله می‌تواند به خروج سرمایه از چین منجر شده و بازارهای داخلی این کشور را به هم بریزد. از زمان تشدید تنش تجاری بین چین و آمریکا در اواخر سال گذشته ارزش یوآن چین کاهش یافته است.

به گفته این کارشناس اقتصادی اعمال دور جدید تعرفه‌ها بر واردات 300 میلیارد دلار کالا از چین توسط کاخ سفید می‌تواند به کاهش بیشتر ارزش یوآن ودر نتیجه شدت گرفتن خروج سرمایه از این کشور منجر شود.

کنپ معتقد است: این مسئله در نهایت به تشکیل صف‌های فروش در بورس چین منجر خواهد شد.

در حالی که کنپ به کاهش ارزش یوآن به عنوان خطری بالقوه برای بازارهای مالی جهانی اشاره می‌کند اسکات کلمونز، استراتژیست باسابقه مؤسسه براون برادرز هریمن نسبت به افزایش یکباره تورم هشدار می‌دهد.

وی می‌گوید: من فکر می‌کنم کسی که به اندازه کافی اطلاعات داشته باشد نسبت به چیزی نگران می‌شود که دیگران درباره آن فکر نمی‌کند، هیچ کسی نگران تورم نیست اما من نمی‌توانم به آن فکر نکنم چرا که در پی بهبود اوضاع اشتغال آمریکا افزایش حقوق‌ها در حال سرعت گرفتن هستند و من به این فکر می‌کنم که این مسئله به بالا رفتن قیمت‌ها در یک زمان نامشخص منجر خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند