کدخبر: ۱۶۸۹۴۲ لینک کوتاه

کواکبیان : قیمت اجناس در دولت گذشته به فاصله یک نمازخواندن تغییر می کرد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت یازدهم موفق شد قیمت‌ها اجناس را تثبیت کند مردم نباید فراموش کنند در دولت گذشته به فاصله یک نمازخواندن قیمت اجناس تغییر می‌ کرد.

مصطفی کواکبیان عصر سه شنبه در همایش حامیان حسن روحانی نامزد ریاست جمهوری در محل سینما فرهنگ خمینی ‌شهر افزود: تثبیت نرخ ارز یکی از مهم‌ترین اقدام های دولت یازدهم بود و تثبیت قیمت ارز باعث شد تا از کوچک شدن ارزش پول ملی جلوگیری شود.نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اگر روند افزایش قیمت ارز در که در دولت‌های گذشته شروع‌ شده بود به قیمت چهار هزار تومان هم رسید در دولت یازدهم مهار نمی‌شد در شرایط کنونی باید قیمت دلار 6 هزار تومان می‌رسید ولی امروز شاهدیم قیمت دلار کمتر از چهار هزار تومان است.

وی بیان کرد:اگر روند گذشته ادامه پیدا می‌کرد ما قادر به فروش بیش از 250 هزار بشکه نفت نبودیم و همین مقدار هم باید واسطه‌گری افرادی همچون بابک زنجانی صادر و فروخته می شد.

کواکبیان گفت:هنوز مشخص نیست 14هزار میلیارد تومان درآمد حاصل فروش نفت توسط بابک زنجانی کجاست.

نماینده مجلس افزود: من از دستگاه قضایی درخواست دارم بابک زنجانی را اعدام نکنند تا معلوم و مشخص شود پول‌های حاصل از فروش نفت کجاست.وی با بیان اینکه دولت یازدهم در بخش تحولات اجتماعی و ارتقای سلامت از جمله اجرای طرح جامع سلامت، اقدام های موثری را انجام داد، بیان کرد: این افتخارات و دستاوردها دلیل خوبی است تا مدیریت اجرایی کشور به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی ادامه یابد.وی بابیان اینکه دولت یازدهم موفق شد تورم را مهار کند، گفت: رقبای دکتر روحانی اعلام می‌کنند؛ پرداخت یارانه ‌ها را سه برابر می ‌کنند اما جای سؤال دارد که منابع تأمین این بودجه کجاست؟

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی بارها اعلام کرده است که تحقق این شعار امکانپذیر نیست اما ممکن است عده ای با دور زدن قانون و یا بی قانونی اجرای آن را امکانپذیر می دانند. وی بیان کرد: اقدام های رئیس دولت های نهم و دهم حساب‌ و کتاب نداشت و کارهای غیر قانونی زیادی انجام داد که اگر به این مواردرسیدگی می شد، امروز برخی نامزدها برنامه های او را اعلام و تکرار نمی کردند. کواکبیان ادامه داد: اگر به تخلفات املاک نجومی رسیدگی می‌ شد فرد در مظان اتهام این قضیه نمی‌ توانست این همه مدعی باشد.

نماینده مجلس گفت: فیل یک عده، هوای هندوستان کرده است و می‌ خواهند ما را به دوران قبل از دولت روحانی بازگردانند.وی با بیان اینکه مردم حق انتخاب دارند، گفت: در انتخاب رئیس جمهور دقت کنیم تا نسل‌ های آینده ما را مواخذه و بازخواست نکنند.نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اکنون یک عده از اعمال و رفتار رئیس دولت نهم و دهم اعلام برائت می ‌کنند، اما اعوان و انصار رئیس دولت نهم و دهم به عنوان تئوریسین در ستادهای تبلیغاتی آنها فعال هستند. وی افزود: نباید فراموش کنیم در چه شرایطی قرار داشتیم، یادمان نرفته است که بعضی نمایندگان مجلس نهم، وقتی رئیس دولت دهم وارد مجلس می‌شد به نیت تبرک به کاپشن او دست می‌ کشیدند و ته استکان چای او را به نیت شفا می‌ خوردند.کواکبیان از مردم خواست روز جمعه هفته جاری با شرکت گسترده در انتخابات و حضور آگاهانه اجازه ندهند که کشور به شرایط گذشته بازگردد.