کدخبر: ۳۱۱۴۴۰ لینک کوتاه

هشدار دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل درباره پاسخ ایران به عملیات متجاوزانه تل‌آویو

اقتصادنیوز: زهیر أندراوس در رای الیوم نوشت: تحلیلگر روزنامه عبری هاآرتص، عاموس هارئیل، به نقل منابع امنیتی بلند پایه رژیم صهیونیستی نوشت: استراتژی فشاری که نخست وزیر اسرائیل علیه ایران در پیش گرفته بود، شکست سختی خورده و در مقابل، جرأت و جسارت تهران تا حد زیادی افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، در ادامه این مطلب آمده است: این منابع می افزایند: دو عملیات به موازات هم در خاورمیانه در حال انجام است: اول، مربوط به بالا رفتن اعتماد به نفس جمهوری اسلامی است، که نمود اصلی آن، اعلام ایران در مورد برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی است.

و دوم، تظاهرات گسترده در عراق و لبنان، علیه این دو دولتِ مورد حمایت ایران است، که در آنها انگشت اتهام، بیش از هر چیز متوجه سیاستگذاران در تهران است.

علاوه بر این، منابع اگاه در تل آویو تاکید کردند که در ماه گذشته، دستگاههای اطلاعاتی اسرائیل در مورد وقوع یک تحول دراماتیک در سیاست ایران هشدار دادند، که براساس آن، مسئولان ایرانی تصمیم دارند به هر عملیات متجاوزانه اسرائیل، پاسخ دهند، تا به این شکل، معادله بین دو دولت را تغییر داده و قواعد بازی و درگیری را دگرگون کنند. ضمن انکه دستگاههای امنیتی وابسته به اسرائیل، در مورد اقدام این کشور برای ضربه موشکی به اسرائیل، از غرب عراق یا حتی از یمن، هشدار دادند.

از سوی دیگر، الون بن دیوید، در شبکه 13 تلویزیون عبری، به نقل از منابعی در موسسه امنیتی رژیم صهیونیستی، گفت: استراتژی نتانیاهو در قبال ایران، فروپاشیده و ضعف آمریکا در دفاع از دولت عبری، تل آویو را تضعیف کرده است.

بن دیوید افزود: در صورت خروج از توافق هسته ای منطقی بود که این اقدام، متکی بر قدرتنمایی آمریکا برای ایران و با هدف واداشتن آن برای بازگشت به میز مذاکره انجام می گرفت، اما با توجه به ضعفی که واشنگتن اکنون از خود نشان می دهد، ایران احساس ازادی عمل می کند و بار دیگر فعالیتهای هسته ای خود را از سر گرفته است. امروز، ایران در جایگاهی ایستاده است که به آن اجازه می دهد خواستار برطرف شدن تحریمها، بعنوان شرط اولیه مذاکره با ایالات متحده شود.

در این شرایط، اسرائیل خود را در مقابل ایران هسته ای، تنها می بیند و چاره ای ندارد جز آنکه یک استراتژی امنیتی جدید اتخاذ کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند