کدخبر: ۳۱۹۹۰۶ لینک کوتاه

تصویب طرح ۳ فوریتی مجلس برای انتقام سخت و تروریستی خواندن ارتش آمریکا

اقتصادنیوز: کلیات طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر جنایات آمریکا به اتفاق آراء همه نمایند گان مجلس به تصویب صحن علنی پارلمان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، در جلسه علنی امروز مجلس به اتفاق آراء کلیات سه فوریت طرح اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا برای انتقام سخت را به تصویب رساندند. 

براساس طرح مذبور که اتفاق آراء همه نمایندگان مجلس و با حضور 233 نماینده حاضر در جلسه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، همه فرماندهان و عاملان پنتاگون تروریست شناخته شدند.

تصویب سه فوریت طرح ضد آمریکایی در مجلس با فریادهای ضد آمریکایی نمایندگان همراه بود.

طرح سه فوریتی اقدام متقابل ایران علیه آمریکا که مورد توافق هر سه فراکسیون سیاسی مجلس شورای اسلامی است.

در ماده (۱) قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا مصوب ۳/۲/۹۸، عبارت کلیه اعضای پنتاگون و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و فرماندهان و آمران شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، قبل از عبارت «فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت کام)، نیروها و سازمان‌ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی اضافه می شود.

ماده ۲ این طرح- در ماده (۴) قانون، عبارت کلیه اعضای پنتاگون و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و فرماندهان و آمران شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،   قبل از عبارت «فرماندهان ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت کامه) اضافه می شود.

در ماده ۳ این طرح، دولت موظف است جهت تقویت بنیه دفاعی نیروی قدس سپاه پاسداران مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی در اختیار این نیرو قرار دهد.

حضور فقها و حقوقدانان شورای نگهبان در صحن مجلس

در همین راستا فقها و حقوقدانان شورای نگهبان برای بررسی طرح سه فوریتی «انتقام سخت» در صحن مجلس حضوریافته‌اند تا بعد از بررسی و تصویب نهایی همزمان و به سرعت از سوی این شورا مورد بررسی قرار گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند