رضایت کره جنوبی از برخورد ایران با خدمه کشتی توقیفی

کدخبر: 384427
کره جنوب اعلام کرد، برخورد ایران با خدمه نفتکش توقیف شده خوب بوده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی با اشاره به دیدار دیپلمات های سفارت این کشور در تهران با خدمه نفتکش توقیف شده گفت: رفتار ایران با خدمه و ملوانان این نفتکش خوب بوده و آنها در سلامت کامل هستند.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، "چوی یانگ سام" سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه در یک جلسه مطبوعاتی در سئول گفت: به دنبال توقیف این نفتکش کره ای، سفارت کره جنوبی در ایران، سه نفر از دیپلمات های خود را برای ملاقات با ملوانان کشتی توقیف شده به بندرعباس اعزام کرد و دریافت که تمام ۲۰ خدمه کشتی سالم و در وضعیت خوبی هستند.

وی گفت: «ریو جئونگ هیون» سفیر کره جنوبی در ایران هم به طور جداگانه با ملوانان و خدمه صحبت کرده و او هم مجددا تایید کرده است که اعضای خدمه در سلامت کامل هستند.

سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی ادامه داد: دولت در نظر دارد تلاش های چند جانبه ای را برای آزادی کشتی توقیف شده کره ای انجام دهد.

یک مقام کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی هم اعلام کرد تلاش های «چند جانبه ای» را برای آزادی نفتکش توقیف شده بکار خواهد گ رفت.

این مقام که نامش فاش نشده است به یونهاپ گفت:آنچه مهمترین است امنیت و ایمنی مردم است ما تلاش های چندجانبه ای خواهیم داشت در کمترین زمان ممکن کشتی و خدمه را آزاد کنیم.

 

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • ۴ ویژگی تغییر قیمت کالا و خدمات در دی ماه

    اقتصادنیوز: گرانی کمتر در کالاهای خوراکی و افزایش بیشتر قیمت در کالاهای غیر خوراکی در دی ماه سبب شد تورم ماهانه…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید