بارش برف و کولاک تا جمعه در برخی نقاط کشور

کدخبر: 381137
از امروز تا جمعه در مناطق سردسیر و ارتفاعات و محورهای مواصلاتی شمال غرب و غرب، خصوصا استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه البرز، مناطقی از مرکز و شرق و شمال شرق درگیر برف و در برخی نقاط کولاک برف خواهند بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:   در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: پس از ورود سامانه بارشی که از بعد از ظهر و ساعات پایانی روز گذشته از شمال غرب وارد کشور شد، امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، کرمانشاه، همدان، زنجان، لرستان، مرکزی،‌ ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، تهران، البرز، گیلان و برخی مناطق اصفهان، مازندران، سمنان و قم بارش برف و باران داریم که در مناطق جنوبی باران با رعد و برق و وزش باد شدید موقت است.

وی ادامه داد: با ورود این سامانه و نفوذ توده هوای سرد به کشور تا یکشنبه پیش رو افت محسوس دما در اغلب نقاط کشور غیر از نوار جنوبی پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهیم داشت. البته عمده بارش‌ها فردا در نوار شمالی کشور و امتداد جنوب غرب و همچنین نواحی مرکزی کشور تا شمال شرق است.

ضیائیان با بیان این که روز جمعه 5 دی، بارش‌ها در شمال و مناطق مرکزی کشور و همچنین شمال شرق متمرکز خواهد بود، گفت: روز شنبه 6 دی این سامانه در شمال شرق و برخی مناطق شرقی خزر فعال است و سپس از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: امروز تا جمعه در مناطق سردسیر و ارتفاعات محورهای مواصلاتی شمال غرب و همچنین مناطقی از غرب کشور خصوصا استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های رشته کوه البرز، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و مناطقی از مرکز و شمال کشور درگیر و در برخی مناطق کولاک برف خواهند بود که این شرایط روز شنبه در شمال شرق حاکم است.

وی افزود: از یکشنبه 7 دی در سراسر کشور جوی آرام حاکم است و به تدریج در شهرهای صنعتی پرجمعیت در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته آینده آلودگی هوا خواهیم داشت.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و در بعد از ظهر افزایش ابر، همچنین فردا شب در برخی ساعات بارش پراکنده و در اواخر وقت بارش برف در تهران پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 8 و 1 درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده همدان با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر و زنجان با کمینه دمای 6 درجه زیر صفر، همچنین اردبیل با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر و ارومیه با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 27 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهند بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا در 15 استان کمینه دمای صفر و زیرصفر خواهد بود.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید