آغازبرنامه سراسری اصلاح انشعاب‌ها و رمز ارزها

کدخبر: 386019
اقتصادنیوز : اصلاح و بازسازی شبکه‌های توزیع، تعدیل روشنایی معابر، اصلاح انشعاب‌ها و مبارزه با مراکز غیرمجاز رمز ارز که باعث ناپایداری در شبکه‌های برق می‌شوند، در دستور کار قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پاون؛  حمدحسن متولی زاده مدیرعامل توانیر در سومین برنامه سراسری بازسازی شبکه های توزیع برق که به طور همزمان در 32 استان کشور آغاز شد با اشاره به اینکه هم اکنون مبارزه و جمع آوری انشعاب‌ها و مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز اولویت جدی کشور است، افزود: مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز با دقت و سرعت شناسایی و با استفاده کنندگان غیرمجاز برخورد خواهد شد.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه به دلیل شرایط کنونی، با ماینرهایی که به صورت قانونی نیز فعالیت می‌کنند، توافقات لازم برای تعطیلی واحدها انجام شده است،  افزود: درهمین زمینه با صنایع نیز توافقات لازم انجام شده و مدیران صنعت نیز همکاری لازم را دارند.

متولی زاده با اشاره به این که کنترل مصرف ادارات به تمامی مدیران اجرایی ابلاغ شده است، تصریح کرد: باید خودمان در زمینه مدیریت مصرف پیشرو باشیم.

وی در عین حال از برگزاری یک مسابقه سراسری در این زمینه خبر داد و گفت: در این زمینه با راه‌اندازی پویشی که به عنوان انرژی همدلی دنبال می‌شود، منافع ملی، شرکتی و هم شهرها حفظ خواهد شد.

متولی زاده ادامه داد: در این خصوص یک رقابت و مسابقه بین استان‌ها و سطح شهرها برگزار خواهد شد بر اساس آن ضمن اطلاع‌رسانی روش‌های مدیریت مصرف انرژی، شهرها و استان‌هایی که میزان مصرف برق خود را کاهش دهند سوخت یورو 4 به نیروگاه همان منطقه اختصاص می‌یابد.

متولی‌زاده همچنین گفت: در همین خصوص، میزان انرژی صرفه‌جویی شده در هر شهر را نیز بر حسب تعرفه برق خریداری شده از سایر کشورها محاسبه و منافع آن را صرف فعالیت‌های عام المنفعه برای مردم همان شهر مانند خرید تجهیزات بیمارستانی و... خواهیم کرد.

متولی زاده همچنین در خصوص برگزاری مانور طرح سراسری تعدیل روشنایی معابر و اصلاح انشعاب‌ها و رمز ارزها نیز گفت: این برنامه سراسری با هدف اصلاح معایب و رفع مشکلات موجود در شبکه‌های توزیع کشور طرح‌ریزی شده است و اقدام‌های پیشگیرانه برای افزایش پایداری شبکه‌ها در هنگام بروز بحران‌های طبیعی و پیک بار را شامل می‌شود.

وی در خصوص جمع آوری و مبارزه با انشعاب‌های غیرمجاز نیز گفت: مبارزه و جمع‌آوری با انشعاب‌های غیرمجاز از مهمترین محورهای سومین مانور اصلاح شبکه‌های توزیع برق به‌شمار می‌رود که در این مرحله با درخواست مشترکان، جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز با شدت بیشتری پیگیری خواهد شد.

متولی زاده با بیان این که در همین خصوص مشترکان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی 121 و یا صفحه اینترنتی https://www.tavanir.org.ir/samaat توانیر، مراکز و یا افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای استخراج رمز یا هر فعالیت دیگری استفاده می‌کنند را معرفی نمایند، تصریح کرد: هموطنان باید بدانند که استفاده غیرمجاز از برق احتمال بروز خاموشی و حتی نوسان در شبکه و به دنبال آن احتمال بروز آسیب به وسایل برقی در منازل را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل توانیر گفت: هموطنان در صورت معرفی مراکز یا افرادی که از برق به صورت غیرمجاز برای استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند، تا سقف 20 میلیون تومان پاداش خواهند گرفت.

متولی زاده تصریح کرد: اطلاعات معرفی کنندگان این مراکز کاملا محرمانه خواهد بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما