فولاد اکسین در توسعه تجارت خارجی کشور تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت

کدخبر: ۵۶۲۰۳۹
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با تاکید بر اینکه تحقق ظرفیت تولید اسمی این شرکت به میزان یک میلیون و ۵۰ هزار تن یک اولویت جدی است گفت: رسیدن به ظرفیت اسمی تولید در این شرکت قطعا برای توسعه تجارت خارجی کشورمان تاثیرات مهمی به دنبال دارد.
فولاد اکسین در توسعه تجارت خارجی کشور تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، علی محمدی، مدیرعامل فولاد اکسین در نشست هم اندیشی با مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان که در محل این شرکت برگزار شد اظهار کرد: ماشین آلات و تجهیزات یک صنعت امروز به تنهایی مزیت محسوب نمی‌شوند؛ بلکه این نیروی انسانی متخصص و ماهر است که زمینه تحولات اساسی و بهره وری در تولید را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی در فولاد اکسین اغلب جوان و دارای تخصص‌های فنی و مهارتی مهمی هستند افزود: این ویژگی در فولاد اکسین خوزستان زمینه‌ای را فراهم کرده تا این شرکت با برخورداری از مزیت‌های رقابتی متعدد، در بین صنایع فولادی کشور مطرح باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان عنوان کزد: در حال حاضر این شرکت در منطقه خاورمیانه محصولات کاربردی تولید می‌کند؛ بنابراین علاوه بر اینکه تنوع بازار فروش باید مورد توجه قرار گیرد می‌بایست همزمان پروژه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای این شرکت نیز پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه به واسطه تولید محصولات کاربردی باید نام فولاد اکسین جهانی شود افزود: باید توجه داشت که همواره تنوع بخشی در تولید محصولات از طریق پروژه‌های توسعه‌ای به چشم‌انداز شناسایی بازارهای صادراتی جدید نیز کمک خواهد کرد.

محمدی به اهمیت تکمیل زنجیره تولید محصولات فولاد اکسین خوزستان اشاره‌ کرد و گفت: تولید محصولات اکسین نباید در وضعیت موجود باقی بماند بلکه باید در راستای چشم‌اندازها و برنامه‌ریزی‌های تعیین شده به دنبال عملکرد مطلوب‌تری باشیم.

وی بر ضرورت حمایت‌های انگیزشی از نیروی انسانی این شرکت تاکید کرد و افزود: با کمک و همدلی که ایجاد شده، قطعا تحولات کاربردی مناسبی در فولاد اکسین خوزستان رقم زده خواهد شد.

دانش‌ بنیاد شدن فولاد اکسین، فرصتی مناسب برای توسعه

رییس هیات مدیره فولاد اکسین خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه تبدیل این شرکت به یک واحد تولیدی دانش بنیان فرصت مناسبی برای رونق تولید محسوب می‌گردد اظهارکرد: این اتفاق شتاب اکسین در حرکت به سمت پروژه‌های توسعه‌ای را شتاب می‌بخشد.

مصطفی اسکندری افزود: حضور مدیرعامل جدید این شرکت، قطعا چشم انداز روشنی را برای این شرکت درپی خواهد داشت. رییس هیات مدیره فولاد اکسین عنوان کرد: قرار گرفتن فولاد اکسین به عنوان اولین شرکت فولادی ایران در ردیف شرکت‌های دانش بنیان برنامه‌ریزی‌های آینده این صنعت را با بهره‌وری بیشتری همراه خواهد کرد.

ضرورت نهادینه کردن تعهد و مسوولیت‌پذیری در تولید محصول

عضو هیات مدیره شرکت فولاد اکسین با تاکید بر اینکه این واحد صنعتی از ویژگی‌های زیادی در عرصه تولید و تجارت برخوردار است بیان کرد: برای عملیاتی کردن این ویژگی‌ها نیاز به تلاش بیشتری نسبت به گذشته هستیم.

ابوالفضل جنتی افزود: تعهد و مسئولیت پذیری از شاخص‌های اصلی کار تیمی است که همواره باید در این واحد مهم صنعتی مورد توجه قرار گیرد. عضو هیات مدیره فولاد اکسین عنوان کرد: با کمک نیروی انسانی توانمند در فولاد اکسین خوزستان، با تمام توان برای تحقق چشم اندازهای توسعه‌ای کشور در حوزه تولید گام خواهیم برداشت.

بر اساس این گزارش، با تصمیم سهامداران و هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان، علی محمدی، به عنوان مدیرعامل، مصطفی اسکندری، رئیس هیات مدیره و ابوالفضل جنتی به عنوان عضو موظف این این شرکت تعیین شدند.

فولاد اکسین خوزستان تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری‌های خاص صنعت فولاد کشور تأمین نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید