پیامد پیروزی بایدن بر بازار سهام و ارز

کدخبر: 366278
اقتصادنیوز : پیتر شیف، کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت معتقد است پیروزی کاندیدای دموکرات، جو بایدن، در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر آمریکا خبر بدی برای بازارهای سهام و کل اقتصاد آمریکا خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پیتر شیف، کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت معتقد است پیروزی کاندیدای دموکرات، جو بایدن، در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر آمریکا خبر بدی برای بازارهای سهام و کل اقتصاد آمریکا خواهد بود.

بنا بر گزارش راشاتودی ، او گفت: پیروزی بایدن به معنای یک اقتصاد خیلی ضعیف‌تر خواهد بود که فدرال‌رزرو را مجبور خواهد کرد بسته کمک مالی جدیدی ارائه کند.

دلار و طلا

پیتر شیف که مدیرعامل شرکت یوروپاسیفیک هم هست می‌گوید: بنابراین در دولت بایدن در مقایسه با دولت ترامپ تورم به شدت افزایش خواهد یافت و چاپ دلار خیلی خیلی بیشتر خواهد شد که این می‌تواند حباب بازار سهام را زا این بزرگ‌تر کند.

شیف اضافه کرد: افزایش مالیات بر شرکت‌ها که توسط نامزد دموکرات‌ها وعده داده شده است تنها شرایط را وخیم‌تر خواهد کرد. او توضیح داد که افزایش نرخ بدهی به طور ساده به معنای کاهش ارزش شرکت‌ها و سهام آنها است، بنابر این وضعیت بازار سهام از این هم حبابی‌تر خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما