کدخبر: ۳۶۸۵۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ارزش صندوق پالایش یکم به پایین ترین مقدار رسید+ جدول

اقتصادنیوز : کاهش پیاپی ارزش نمادهای صندوق ای تی اف پالایش یکم عملا سوددهی برای خریداران آن را غیر ممکن ساخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، بازگشایی 4 شرکت پالایشی در روزهای گذشته و کاهش قیمت هر سهم این شرکت ها نسبت به آخرین قیمت ها ریسک خرید واحدهای صندوق ETF دوم را افزایش داده است به گونه ای که با در نظر گرفتن تخفیف اعمال شده از سوی دولت، قیمت فعلی سهام شرکت های پالایشی همانند دارایکم چندان جذاب به نظر نمی آید.

 افزایش قیمت سهام برخی از نمادهای این صندوق ودر هفته گذشته، موجی از امیدواری را بین خریداران واحدهای etf دوم ایجاد کرد اما امروز(چهارشنبه 30 مهر 99) تمام نماد های این صندوق همچون روزهای گذشته هفته جاری با صف فروش مواجه شدند.

ارزش ETF پالایش یکم به پایین ترین مقدار رسید+ جدول 30 مهر 99

اگرچه قیمت هر سهم پالایشگاه تهران و اصفهان بسیار پایین تر از نرخ تخفیفی دولت قرار دارد و در صورت تداوم این رنج منفی، خرید آن سودی برای خریداران واحدهای  etf دوم در پی نخواهد داشت اما ارزش هر سهم پالایشگاه تبریز توانست در هفته های گذشته خود را به بالاتر از قیمت تخفیفی برساند تا در کنار نماد«شبندر»  امید خریداران واحدهای این صندوق باشد.

پالایشگاه های تهران و اصفهان پس از بازگشایی در رنج قیمت پایین تری نسبت به قیمت فروش دولتی قرار گرفتند که بایستی دید می توانند در روزهای آینده خود را بالا بکشند یا خیر.
 جدول زیر نمایانگر نوسانات سهام شرکت هایی است که در صندوق ETF پالایش یکم (دارا دوم) حضور دارند.
 
نام شرکت بورسی ارزش هر سهم امروز(تومان)  میزان تغییرات نسبت به روز قبل قیمت تخفیفی هر سهم(تومان)
شبندر 3487 3.41- 2752
شبریز 3288 2.92- 3020
شپنا 1733 2.04-  2443
شتران 1450  3.33- 2513

بخشی از سهام این شرکت ها که در اختیار دولت است در قالب صندوق etf با تخفیف 30 درصدی به متقاضیان واگذار شد که مهلت پذیره نویسی این صندوق تا یک شنبه 30 شهریور ماه تمدید شده بود.

واحدهای ای تی اف دوم حداکثر تا یک ماه پس از آخرین روز عرضه خود، به قیمت روز قابل خرید و فروش خواهند بود.

این مطلب برایم مفید است
186 نفر این پست را پسندیده اند