زنگنه:

گاز ۳۰ درصد خانوار‌های کم مصرف رایگان می شود

کدخبر: 377216
اقتصادنیوز : زنگنه گفت:بنا است در هیات دولت، با هدف حمایت و تشویق به کم مصرفی، طرحی تصویب شود که گاز ۳۰ درصد از خانوار‌های کم مصرف رایگان شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری «اصلاح الگوی مصرف در خانواده ها» (مصرف بهینه انرژی) و توانمندسازی زنان میان معاونت امور زنان و خانواده و وزارت نفت که به صورت وبینار برگزار شد، افزود: بهینه سازی انرژی همواره مطلب مهم و تعیین کننده‌ای است. امروزه بیش از همیشه حائز اهمیت است، زیرا مصرف انرژی کشور بسیار بالا رفته و تولید از منابع تجدیدناپذر ما هم رو به افزایش نهاده است.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه نیست که هر مقدار مصرف انرژی داشته باشیم به همان میزان می‌توانیم تولید هم داشته باشیم، خاطرنشان کرد: از ین رو بهینه سازی برای ما یک اصل و باید است که در بخش خانگی، زنان بهترین نقش را در کاهش میزان مصرف انرژی و آب و بهینه سازی آن برعهده دارند.

وزیر نفت ادامه داد: سالهاست که به این مساله رسیده ایم و زمان آن است که آن را سازماندهی و اجرایی کرد که امیدوارم این تفاهم‌نامه با همت معاونت امور زنان و خانواده و همکاران ما در وزارت نفت و همچنین سایر نهاد‌های مرتبط همچون آموزش و پرورش و صدا و سیما در بهینه سازی سوخت تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه در صنعت نفت به نقش زنان توجه ویژه شده تا آنجا که برای اولین بار در عالی‌ترین رده‌های مدیریتی، یک خانم جز هیات مدیره نفت تعیین شده، افزود: همچنین تعداد قابل ملاحظه‌ای از زنان جز مدیران ارشد نفت هستند. تلاش کردیم تا آنجا که توان هست تبعیض‌ها از بین برود و در شرایط مساوی اولویت را به زنان بدهیم تا آنجا که اکنون هیچ محدودیتی برای جذب زنان وجود ندارد جز در سکو‌های نفتی.

با ۱۰ درصد کاهش مصرف سوخت در زمستان، از ۱۵ درصد تخفیف در قیمت برخوردار شوید

زنگنه با بیان اینکه زنان به عنوان مدیر اقتصاد خانواده نقش تعیین کننده‌ای در کاهش مصرف سوخت و به دنبال آن، کاهش هزینه خانوار بر عهده دارند، یادآور شد: دولت به تازگی در مصوبه‌ای تعیین کرده که خانوار‌هایی که مصرف انرژی خود را در زمستان به میزان ۱۰ درصد کاهش دهد، از ۱۵ درصد تخفیف قیمت مصرف انرژی برخودار می‌شود.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه درآمد حاصل از سوخت انرژی برای ما مهم نیست بلکه ایجاد تعادل در تراز تولید و مصرف سوخت مهم است، افزود: این سیستم تشویقی دو تاثیر مثبت به دنبال خواهد داشت نخست اینکه با کاهش مصرف سوخت، قیمت مصرف تصاعدی حساب نمی‌شود و دوم اینکه کاهش شامل ۱۵ درصد تخفیف خواهند شد.

یارانه اصلاح سیستم گرمایی در خانواده‌ها ارایه می‌شود

وی یادآور شد: همچنین هفته گذشته، ارائه یارانه به اصلاح سیستم موتورخانه‌ها و جایگزینی بخاری‌های فرسوده در شورای اقتصاد به تصویب رسید تا با هزینه دولت، مردم موتورخانه‌ها را تعمیر کنند یا بخاری‌های با راندمان پایین را با بخاری‌های با راندمان بالا عوض کنند.

زنگنه از تصویب طرح دیگری در دولت در هفته آینده خبر داد و گفت: بنا است در هیات دولت، با هدف حمایت و تشویق به کم مصرفی، طرحی تصویب شود که گا ز۳۰ درصد از خانوار‌های کم مصرف رایگان شود.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما