سکه حمایت اول را از دست داد

روزهای انتظاری معامله گران دلار

کدخبر: 382279
اقتصادنیوز: امروز 8 دی ماه 1399 در سومین روز هفته، سکه حمایت 11میلیون و 800هزار تومانی را از دست داد؛ روز دوشنبه، سکه امامی بیش از 150 هزار تومان افت قیمت را به ثبت رساند و به بهای 11 میلیون و 750 هزار تومان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز  یکی از عوامل افت فلز گران بهای داخلی، نزول قیمت دلار بود. امروز اسکناس آمریکایی به ابتدای محدوده 25 هزار و 700 تومانی نزدیک تر شد. به گفته فعالان، شرایط بازار ارز بیشتر حالت انتظاری پیدا کرده است و اکثر معامله گران در انتظار آن هستند که رییس جمهور جدید آمریکا آغاز به کار کند و تکلیف برجام مشخص شود. در این فضای انتظاری، تعداد زیادی از معامله گران ارزی خرید و فروش های خود را متوقف کرده اند و ترجیح می دهند که ریسک زیادی برای معامله ارز صورت ندهند. در حالی که عده ای از تحلیل گران به کاهش حجم مبادلات ارزی نقدی به عنوان یک عامل کاهش نوسان اشاره میکنند، گروهی دیگری از فعالان باور دارند، افت تقاضا در سمت بازار حواله زمینه ساز نزول قیمت ها شده است. با این حال، میتوان این دیدگاه را به چالش کشید، چرا که روز دوشنبه در مقاطعی حتی نرخ حواله درهم به نزدیکی مرز 7 هزار و 200 تومانی نیز رسید. درست است که درهم پس از افزایش ابتدای روز در مسیر کاهشی قرار گرفت و در نهایت در حوالی محدوده 7 هزار و 150 تومانی به کار خود پایان داد، ولی با این سطح از قیمت حواله درهم هم ارزش دلار در بازار داخلی حتی می توانست بالای 26 هزار و 200 تومان قرار بگیرد. در این شرایط، می توان گفت رابطه بین درهم و دلار تا حدی کاهش پیدا کرده است؛ عده ای نیز عنوان می کنند، سطح تقاضا برای اسکناس به اندازه ای پایین آمده است که نمی تواند خود را با جهت قیمت حواله ای هماهنگ کند.

نبود متغیرهای افزایشی در بازار ارز موجب شده است که انتظارات سکه بازان نیز تا حدی کاهشی شود. در سومین روز هفته، معامله گران سکه در ابتدا تلاش کردند که این فلز گران بها را به بالای مرز 12 میلیون تومانی ببرند. با این حال، سکه برای خود پشتوانه افزایشی پیدا نکرد و در ادامه روز با سرعت زیادی به سوی نرخ های پایین تر شتافت. برخی از تحلیل گران فنی باور داشتند، فلز گران بهای داخلی  با از دست دادن حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومانی، می تواند با افزایش بیشتر فروش ها و در نتیجه رفتن به سوی سطوح قیمتی پایین تر مواجه شود. این دیدگاه در حالی عنوان می شود که فلز گران بهای داخلی اخیرا یکبار توانسته بود، از کانال 11 میلیون و 700 هزار تومانی به سوی نرخ های بالاتر بازگردد.

 

 • بازدهی بازارها 8 دی 99
 • بازدهی بازارها نوسان سکه وارز 8 دی 99
 • نوسان سکه ارز 8 دی 99
 • نوسان درهم ارز 8 دی 99
 • نوسان دلار ارز 8 دی 99
تیتر یک
 • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

  اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید