پیام نوسانات امروز بازار طلا

چگونه می‌توان در بازار رمزارزها موفق بود؟

کدخبر: 414541
اقتصادنیوز: سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال ریسک بالا و به تبع آن سودآوری بالایی دارد، تحقیق برای یافتن پاسخ برخی سوالات می‌تواند شانس موفقیت در این بازار را افزایش دهد.

به گزارش اقتصادنیوز  قیمت بیت کوین در روز دوشنبه روند افزایشی را دنبال کرد و در زمان تهیه این گزارش در حوالی 36 هزار و 180 دلار قرار داشت. بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 36 هزار و 834 دلار و کمترین قیمت آن 31 هزار و 227 دلار گزارش می‌شود. در همین زمان سرمایه بازار بیت کوین 677 میلیارد دلار و سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال یک تریلیون و 495 میلیارد دلار گزارش می‌شود.

تحقیقات لازم پیش از ورود به بازار رمز ارزها

بازار ارزهای دیجیتال نوسان قیمتی شدیدی را طی هفته‌های اخیر به ثبت رساند، عده زیادی سرمایه خود را در این بازارها از دست دادند و عده زیادی سودهای هنگفتی را کسب کرده‌اند. کارشناسان سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنند قبل از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در مورد سوالات زیر تحقیق کنید:

آیا توانایی درک بازار ارزهای دیجیتال را دارید؟

این سوال مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست و به سرمایه‌گذاران مرسوم بازاری و سرمایه‌گذاران سهام نیز توصیه می‌شود که اگر برنامه‌های تجاری یک شرکت را درک نمی‌کنند سهام آن را خریداری نکنند. در مورد ارزهای دیجیتال نیز توصیه می‌کنند که در صورت سرمایه‌گذاری در بازار این دارایی‌ها پیش از آن نسبت به تکنولوژی و مزیت‌های ارز دیجیتالی که قصد سرمایه‌گذاری روی آن را دارند، اشراف کافی پیدا کرده و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری نمایند.

آیا مبادله و استخراج آن ارز دیجیتال در کشور شما قانونی است؟

پیش از خرید یک ارز دیجیتال تحقیق در مورد محدودیت‌های قانونی موجود یا محدودیت‌هایی که ممکن است در آینده اعمال شود الزامی است.

آیا می‌توانید امنیت دارایی خود را تامین کنید؟

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال به صورت آنلاین ذخیره می‌شود، راه‌هایی برای هک کردن آن‌ها وجود دارد، با این وجود راه‌کارهایی طرح شده است که افراد سرمایه‌گذاری خود را ایمن نگه دارند. در یک سرمایه‌گذاری خوب باید ریسک کلاه‌برداری یا هک شدن (در مورد ارزهای دیجیتال) در نظر گرفته شود. علاوه بر این توصیه نمی‌شود که فرد تمام پول خود را روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند.

مدیر سرمایه‌گذاری شما تا چه حد قابل اعتماد است؟

اگر تصمیم گرفتید کسی را استخدام کنید که امور مربوط به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را برای شما مدیریت کند، باید از خود بپرسید که این فرد تا چه حد قابل اطمینان است.

آیا می‌توانید مطمئن باشید که ارز دیجیتال لکه‌دار نمی‌خرید؟

باید توجه داشت از زمان ابداع ارزهای دیجیتال استفاده از آن برای انجام فعالیت‌های غیراخلاقی و غیر قانونی  مورد توجه بوده است. با تهیه ارز دیجیتال از شرکت‌هایی که پول دیجیتال تمیز ارائه می‌کنند، ریسک سرمایه‌گذاری روی آن کاهش می‌یابد.

نتیجه گیری:

سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال ریسک بسیار بالایی دارد، عده‌ای همه پول خود را روی این دارایی گذاشتند و شاهد از بین رفتن سرمایه خود بودند، عده‌ای نیز از طریق سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال سرمایه خود را چند برابر کرده‌اند، به هر روی شما می‌توانید با انجام تحقیق و یافتتن پاسخ مناسب برای سوالات فوق شانس موفقیت سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهید.

بازار طلای جهانی

طلای جهانی که معاملات هفته گذشته را با قیمت 1881 دلار به پایان رسانده بود، امروز را با روند صعودی آغاز کرد. طلا از مرز 1885 دلار گذشت، اما دوباره نزولی شد و زیر 1880 دلار قرار گرفت. قیمت طلا در طمان نوشتن این گزارش در حوالی 1881 دلار قرار داشت.

روند شاخص دلار و بازدهی اوراق قرضه معمولا در جهت عکس قیمت طلای جهانی بوده است. شاخص دلار زیر 90 قرار دارد و تغییرات آن در روز دوشنبه منفی بود. تغییر بازدهی اوراق ده ساله خزانه داری آمریکا نیز نزولی بود، اما بازدهی این اوراق همچنان بالای مرز حساس 1.6 درصد قرار دارد.

اوساکای ژاپن

عدم موفقیت در پیشروی بیماری کرونا معمولا با قیمت طلا نسبت مستقیم داشت. از اخبار مربوط به این امر می‌توان به وضعیت اوساکای ژاپن اشاره کرد. تخت‌های بیمارستانی اوساکا رو به اتمام است و پزشکان نسبت به فروپاشی سیستم درمانی هشدار می‌دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما