خروج تقاضای آربیتراژی از بازار ارز

زمان سودگیری در بازار دلار رسید؟ / پیش بینی قیمت دلار امروز

کدخبر: ۵۵۸۴۵۹
گفته می شود نرخ دلار در معاملات پشت خطی دیشب هم کاهشی بوده است. بنابراین برخی از معامله گران روند قیمت دلار در روز جاری را کاهشی پیش بینی کرده اند.
زمان سودگیری در بازار دلار رسید؟ / پیش بینی قیمت دلار امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار که چند روزی را صعودی سپری کرده بود با برگشت دلار توافقی و سهمیه ای و همچنین اقدامات جدید نهاد مرکزی بازار ساز از ریل صعود خارج شد و نزولی شد. 

خروج تقاضای آربیتراژی از بازار ارز 

تحلیلگران ارزی باور دارند که بازارساز روز سه شنبه با بالا کشیدن نرخ فروش ارز توافقی، زمینه ساز خروج تقاضای آربیتراژی از بازار شد. در کنار این موضوع، بالا رفتن نرخ فروش ارز توافقی موجب شد که صرافی ها برای فروش دلار تشویق شوند.  

خبر مهم درباره رقم دستمزد کارگران در سال جدید

کاهش قیمت دلار در بازار شبانه 

گفته می شود نرخ دلار در معاملات پشت خطی دیشب هم کاهشی بوده است. بنابراین برخی از معامله گران روند قیمت دلار در روز جاری را کاهشی پیش بینی کرده اند. 

یک خبر جعلی در بازار دلار 

کاهش قیمت دلار در شرایطی اتفاق افتاد که خبرهای جعلی زیادی پخش شد. یکی از خبرهای جعلی استعفای رئیس کل بانک مرکزی بود، اما باوجود این خبر، بازار ارز پشت خطی نوسان رو به بالا تجربه نکرد.

نگاه معامله گران به سفر گروسی و نشست بعدی شورای حکام

به نظر می رسد در شرایط فعلی همه نگاه ها به نشست بعدی شورای حکام دوخته شده است.  از نظر برخی تحلیلگران این نشست اهمیت زیادی در ارتباط با موضوع هسته‌ای ایران خواهد داشت.

تحلیگران سیاسی و اقتصادی باور دارند اگر در تهران توافق شود و ایران  به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی های بیشتر را بدهد  به احتمال زیاد ۱۵ اسفند قطعنامه ای تصویب نخواهد شد و مکانیزم ماشه فعلا فعال نمی شود.

این دسته از فعالان سیاسی و اقتصادی معتقدند اخبار سیاسی چند روز اخیر برای بازار ارز از اهمیت بسزایی برخوردار است و نتایج سفر گروسی به تهران ممکن است بر روی نرخ دلار اثر بگذارد.

البته آژانس بین‌الملل انرژی اتمی در گزارش جدید خود مدعی شده است که ایران ۱۸ برابر بیشتر از حد توافق شده در برجام اورانیوم غنی کرده است.

وال استریت ژورنال نیز نوشت که در گزارش جدید آژانس عنوان شده است: نمونه‌برداری آژانس در تاریخ 22 ژانویه ( 2 بهمن) در ایران وجود ذرات اورانیوم غنی‌سازی شده با خلوص 83.7 درصد را نشان می‌دهد.این گزارش از نگاه برخی از معامله گران ممکن است بر روی نرخ دلار در روز جاری اثر بگذارد.

وقت سودگیری در بازار دلار؟

با این حال فعالان بازار معتقدند که در هفته اول اسفند نرخ دلار رشد  قابل توجهی را ثبت کرده و احتمالا  بخشی از بازیگران ارزی تهران در 2 روز اخیر از ادامه رشد قیمت ها نا امید شدند و تصمیم گرفته اند که از بخشی از خریدهای قبلی خود سودگیری کنند.

این دسته از تحلیلگران ارزی باور دارند در صورتی که نرخ درهم در روز جاری نزولی شود قدرت بازیگران افزایشی بازار دلار تضعیف خواهد شد.  

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید