حال و هوای بازار ارز و طلا به روایت «اقتصادنیوز»

سکه صعودی شد، طلا نزولی /2 دلیل کم رمق شدن معاملات ارزی

کدخبر: ۵۷۳۰۹۸
قیمت سکه امروز بخش کوچکی از زیان روز گذشته را جبران کرد و تا 32 میلیون و 400 هزار تومان بالا رفته است.
سکه صعودی شد، طلا نزولی /2 دلیل کم رمق شدن معاملات ارزی

به گزارش اقتصادنیوز ، همانطور که در پیش بینی صبح امروز بازار دلار گفته شد؛ اسکناس آمریکایی در بازار ارز هرات در یک محدوده خاص به اسارت در آمده و عده ای می گفتند دلار هرات طلسم شده است.

 دلار هرات طلسم شد

دلار هرات از ابتدای هفته در یک دامنه هزار تومانی گیر افتاده و بین حمایت 52 هزار و 200 تومان تا مقاومت 53 هزار و 200 تومان بازی داشته است.

برخی از معامله‌گران علت اینکه نرخ در این دامنه گیر بیفتد را ناشی از  نبود پول در بازار  می دانند. برخی از تحلیلگران اقتصادی باور دارند برای ادامه مسیر باید یکی از دو عدد شکسته شود.

قیمت دلار اسیر شد /پیش بینی بازار ارز امروز

نرخ حواله درهم نیز امروز نوسان صعودی 100 تومانی را تجربه کرد. نرخ دلار در تهران هم رشد محدودی داشت. از نگاه تحلیلگران اقتصادی یکی از دلایل کم رمق شدن روند معاملات ارزی تهران ناشی از نوسانات محدود نرخ حواله درهم و دلار در بازارهای همسایه بود. البته عده ای هم می گفتند روز پنجشنبه عمق بازار کمتر می‌شود. 

توقف نرخ ارز در مرکز مبادله 

مرکز مبادله هم چند روزی است که نرخ دلار و درهم (اسکناس) را به روزرسانی نکرده است. قیمت دلار امروز  پنجشنبه 21 اردیبهشت ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلا همچنان رقم 42 هزار و 306 تومان را نشان می‌دهد و قیمت درهم امارات  نیز مانند روزهای اخیر بر روی رقم 11 هزار و 519 تومان مانده است.

اما قیمت یورو در این مرکز امروز 46 هزار و 392 تومان درج شده که نسبت به روز گذشته افزایشی بسیار اندک داشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 460 تومان، 42 هزار و 175 تومان و 10 هزار و 472 تومان درج شده است.

قیمت طلا نزولی شد 

 قیمت طلا 18 عیار  امروز طبق سایت اتحادیه طلا و ارز تا سطح 2 میلیون و 659 هزار و800 تومان بالا رفت، اما در زمان نگارش این گزارش 2 میلیون و 638 هزارو800 تومان بود. این قیمت در مقایسه با روز قبل 14 هزار و 100 تومان کاهش را نشان می دهد. 

قیمت سکه در موقعیت حساس /پیش بینی بازار سکه

سکه بخشی از زیانش را جبران کرد

قیمت سکه هم امروز بخش کوچکی از زیان روز گذشته را جبران کرد. فلز گران بهای داخلی که عصر روز گذشته در محدوده 32 میلیون و200  هزار تومان معامله شده بود امروز از این مرز حساس بالاتر رفت. آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت سکه امامی امروز تا 32 میلیون و 400 هزار تومان بالا رفته است.

فعالان اقتصادی معتقدند که سکه در موقعیت حساسی قرار گرفته، به عقیده آنها در صورتی که سکه امامی بالای این مرز باقی بماند این امر ممکن است موجب ورود تدریجی خریداران جدید به بازار شود و سکه به سوی نیمه کانال مذکور حر کت کند.

 
تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا پس از رسیدن به بالاترین قیمت روزانه ۱۹۷۰.۱۵ دلار، با ۰.۵۰ درصد کاهش، ۱۹۵۲.۳۶ دلار معامله می شود.

کارگزاری مفید