خودروی روسی که جانشین پراید می‌شود + عکس

کدخبر: ۶۱۶۰۶۳
اقتصادنیوز: لادا گرانتا، اقتصادی‌ترین مدل رونمایی شده در ایران محسوب می‌شود و سبک طراحی آن به دو دهه‌ قبل بازمی‌گردد.
خودروی روسی که جانشین پراید می‌شود + عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، در جریان افتتاحیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا تهران ۱۴۰۲، چهار خودروی لادا رونمایی شده و برنامه عرضه محصولات آن توسط نیکا خودرو اعلام گردید. در بین این چهار خودرو احتمالا مدل گرانتا، اقتصادی‌ترین خودروی این شرکت، آخرین مدلی است که به بازار می‌آید.

خواب سنگین ایلان ماسک برای بازار ماشین سنگین

اقتصادی‌ترین مدل رونمایی شده در ایران محسوب می‌شود و سبک طراحی آن به دو دهه‌ قبل بازمی‌گردد. گرانتا از یک موتور ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپ ۱۰۶ اسب بخاری و ۱۴۸ نیوتن متری در ایران بهره خواهد برد و جعبه دنده آن احتمالاً ۵ سرعته دستی خواهد بود.

پیشرانه لادا گرانتا شباهت بسیاری به رنو لوگان یا همان L۹۰ خودمان دارد. نه تنها ظاهر بیرونی گرانتا قدیمی و فاقد جذابیت است، بلکه در کابین آن هم چیزی از زیبایی و کیفیت بالا و امکانات مناسب دیده نمی‌شود.

 

لادا گرانتا (2)

لادا گرانتا با توجه به اقتصادی بودن و نداشتن امکانات خاص و پیشرانه قدرتمند، می‌تواند جایگزینی نسبتا مناسب برای پراید باشد؛ البته که همه این صحبت‌ها صرفا روی کاغذ بوده و منوط به نحوه قیمت‌گذاری آن در بازار ایران است و به احتمال زیاد قیمتی همسطح با محصولات اقتصادی ساپیا نخواهد داشت.

لادا گرانتا (1)

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید