تهدید بزرگ در کمین اوکراین/ هشدار به کی‌یف داده شد

کدخبر: ۶۳۸۰۷۹
اقتصادنیوز: بانک جهانی هشدار داد در صورتی کشورهای غربی تکلیف بدهی‌های اوکراین را روشن نکنند این کشور سال آینده ورشکست خواهد شد.
تهدید بزرگ در کمین اوکراین/ هشدار به کی‌یف داده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ یک مقام بانک جهانی هشدار داد در صورتی که کشورهای غربی بدهی‌های اوکراین را به طور کامل پاک نکنند و یا برای بازپرداخت انها شرایط جدیدی را تنظیم نکنند، این کشور سال آینده ورشکست خواهد شد.

دولت اوکراین برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خود به شدت به کمک‌های خارجی وابسته است اما حجم این‌کمک‌ها طی ماه‌های گذشته کاهش قابل توجهی داشته است. از طرفی بسته کمک ۶۰ میلیارد دلاری آمریکا به این کشور نیز در کنگره به بن بست خورده است.

خبر مرتبط
درخواست مهم وزیر خارجه آمریکا درباره اوکراین

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آمریکا که به پاریس سفر کرده، امروز (سه‌شنبه) اظهار داشت: اوکراین در زمان حساس و مهمی در جنگ با روسیه قرار دارد و نیاز فوری به حمایت بیشتر غرب دارد.

البته اخیراً بانک جهانی در قالب کمک‌های خود به اوکراین ۱.۵ میلیارد دلار دیگر منابع مالی در اختیار این کشور قرار داده است. گفته می‌شود نمایندگی روسیه در بانک جهانی با استناد به قوانین این بانک با پرداخت این وام به اوکراین مخالف بوده است.

این مقام بانک جهانی گفته که کشورهای غربی باید حتی بدهی‌های شرکت‌های خصوصی و بانک‌های اوکراین را هم ببخشند و در غیر این صورت اقتصاد اوکراین در ۲۰۲۵ ورشکست خواهد شد.

بانک جهانی گفته البته در بسته کمک مالی اخیر از منابع دو کشور انگلیس و ژاپن استفاده کرده و به خاطر بالا بودن ریسک همکاری با این کشور دست به منابع خود نزده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید