میزان افزایش اجاره مسکن تهران در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

کدخبر: ۶۵۲۳۷۶
اقتصادنیوز: معاون استاندار تهران گفت: شورای مسکن استان، میزان افزایش اجاره مسکن را در سال ۱۴۰۳ برای شهر تهران ۲۶ و برای شهرهای استان ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته تصویب کرد.
میزان افزایش اجاره مسکن تهران در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، محمد غراوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران امروز از تصویب افزایش 26 درصدی اجاره مسکن در شهر تهران در جلسه شورای مسکن استان خبر داد. 

خبر مرتبط
قیمت اجاره در این مناطق چند؟+ جدول قیمت

اقتصادنیوز :یک مشاور املاک درخصوص بازار اجاره در دو منطقه 9 و 10 می گوید : برای واحدی 40 متری و بدون امکانات در ابتدای جیحون، باید 200 میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه 10 میلیون تومانی پرداخت.

غراوی گفت: شورای مسکن استان، میزان افزایش اجاره مسکن را در سال ۱۴۰۳ برای شهر تهران ۲۶ و برای شهرهای استان ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته تصویب کرد که انشاءالله مورد عمل قرار خواهد گرفت و در جلسه بعدی نیز گزارش از اتحادیه املاک در این خصوص خواهیم گرفت.

براساس اظهارات معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، براساس قانون در شورای هماهنگی مسکن استان نرخ افزایش اجاره بها تعیین شده است.

خبر مرتبط
هزینه اجاره مسکن در مناطق 4 و 5 تهران

سهم فایل‌‌‌های رهن کامل در بازار اجاره مسکن دو منطقه پرتقاضای تهران کاهش یافت.

غراوی اظهار کرد: پیشنهادمان در این زمینه را تصویب کردیم و در مرحله بعدی در شورای عالی مسکن کشور به تصویب نهایی خواهید رسید و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

سال گذشته دولت در هفتمین جلسه شورای عالی مسکن سقف مجاز افزایش اجاره‌بها برای تهران را ۲۵ درصد و برای سایر شهرها ۲۰ درصد تصویب کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی