خبر مهم درباره صدور مجوز فعالیت صندوق‌های گواهی سپرده+ فیلم

کدخبر: ۶۵۲۹۲۲
اقتصادنیوز :رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس در خصوص عدم محدودیت برای صدور مجوز فعالیت صندوق‌های مبتنی بر گواهی سپرده کالایی نکاتی را مطرح کرد.
خبر مهم درباره صدور مجوز فعالیت صندوق‌های گواهی سپرده+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس گفت: در خصوص صدور مجوز فعالیت صندوق‌های مبتنی بر گواهی سپرده کالایی که عمدتا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا و شمش طلا است محدودیتی وجود ندارد.

او در ادامه می‌گوید: اگر متقاضیان شرایط را از لحاظ مختلف از جمله سرمایه و ... احراز کنند ما در خواست‌های نهاد‌های مالی را بررسی و پاسخ خواهیم داد.

او پیش از این هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود؛ مهم‌ترین رسالت حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق رشد کمی و کیفی انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. 

خبر مرتبط
افزایش شکاف شاخص کل و هم‌وزن/ پیش بینی بورس امروز ۲۳ خرداد

اقتصادنیوز: بازار سهام روز گذشته شاهد کاهش تراز شاخص هم‌وزن با وجود رشد تراز شاخص کل بود. بورس تهران در این روز ها با رشد نمادهای شاخص‌ساز مواجه است.

گفتنی است، بنابر آمار منتشر شده از سوی سازمان بورس طی سال گذشته ۶۹ مجوز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری صادر شده که از این تعداد ۳ مجوز برای صندوق‌های مبتنی بر گواهی سپرده سکه و شمش طلا بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی