پرتراکنش‌ترین نمادهای امروز بازار سهام +اینفو

خودکشی بورس‌بازان از ترس مرگ /بورس در بن‌بست

کدخبر: 403626
اقتصاد نیوز : با آن که در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز بورس، شاخص کل 5 هزار واحد رشد کرده بود اما خیلی زود سمت عرضه بازار قوی‌تر شد و شاخص‌ها را پایین کشید.

به گزارش اقتصادنیوز ، در پایان معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت هزار و 934 واحدی به رقم یک میلیون و 260 هزار و 800 واحد رسید. با آن که در نیم ساعت ابتدایی معاملات شاخص کل 5 هزار واحد رشد کرده بود و حتی افزایش قیمت دلار این تصور را ایجاد کرده بود که شاخص بورس امروز سبزپوش شود اما خیلی زود سمت عرضه بازار قوی‌تر شد و شاخص‌ها را پایین کشید. گفته می‌شود چشم انداز اخبار سیاسی این تصور را ایجاد کرده که در میان مدت قیمت دلار کاهش می‌یابد و بورس نزول خواهد کرد، به نظر می‌رسد امروز بورس بازان از ترس مرگ خودکشی کردند.

شاخص هم وزن نیز 606 واحد پایین آمد و در سطح 438 هزار و 370 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 3 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 916 واحد رسید. 

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «تاپیکو»، «فولاد» و «وغدیر» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و شپنا و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز بپیوند، شگویا و ذوب پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

در روز کاهش معاملات و ادامه رکود بازار، نمادهای خودرویی و بانکی بیشترین حجم معامله را داشتند. در جدول حجم معاملات سایپا در صدر قرار گرفته است. ایران خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به بانک تجارت تعلق داشت. خگستر و بانک ملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

کاهش خروج پول حقیقی 

در روز ‌‌دوشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 277 میلیارد تومان بود. هرچند شاهد تداوم خروج نقدینگی حقیقی از بورس بودیم اما نسبت به روز گذشته 44 درصد کاهش یافته است.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را سهام شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 27 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، وتجارت (بانک تجارت) و برکت (شرکت دارویی برکت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

روز ابهام بازارها 

کاهش نسبی ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 371 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه 84 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 18 درصد کاهش یافت و به رقم 2 هزار و 504 میلیارد تومان رسید. 

افت اندک ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و در رقم 82 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 2.5 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 808 میلیارد تومان شد.

در اکوایران ببینید:روز ابهام بازارها

 

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید 52 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و نمرینو (ایران مرینوس) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به خزر (فنرسازی زر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 54 میلیارد تومانی داشت. پس از خزر، غصینو (صنعتی مینو) و کاذر (فراورده‌های نسوز آذر) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما