بازار سهام در یک نگاه؛

روز سقوط بزرگان بورس +اینفو

کدخبر: 430506
اقتصاد نیوز : روز دوشنبه 11 مرداد 1400 نمادهای فملی، شپدیس، کچاد، نوری، شفن، وپارس، رمپنا، پارسان، اخابر، کویر، وتجارت، رانفور، جم، وسرضوی، فخوز، شستا و فجر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با کاهش 2 هزار و 347 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 357 هزار و 898 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز با افت هزار و 159واحدی در سطح 400 هزار و 887 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 87 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 870 واحد قرار گرفت.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص 

روز دوشنبه نمادهای «فملی»، «شپدیس» و «کچاد» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. نوری، شفن، وپارس، رمپنا، پارسان، اخابر، کویر، وتجارت، رانفور، جم، وسرضوی، فخوز، شستا و فجر دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «میدکو»، «خودرو» و «وغدیر» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و خساپا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، شصدف و فگستر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 494 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 4 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 13 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 461 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 0.3 درصد افت کرد و در رقم 619 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 6 درصد افزایش یافت و 563 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما