گزارش «اقتصادنیوز» از جریان پول حقیقی در بازار سهام؛

10 روز فرار سرمایه از بورس+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۲۴۲۴۱
اقتصادنیوز: در مجموع کل معاملات هفته اخیر 3 هزار و 94 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 619 میلیارد تومان بود.
 10 روز فرار سرمایه از بورس+ اینفوگرافیک
به گزارش اقتصادنیوز ، در هفته‌ اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران تداوم داشت. در اولین روز هفته 934 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در روز یکشنبه 638 میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد.
 

رقم خروج پول حقیقی در روز دوشنبه نیز 495 میلیارد تومان بود و روز سه‌شنبه 904 میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد. 

در آخرین روز معاملاتی هفته شاهد خروج پول برای دهمین روز متوالی بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار 123 میلیارد تومان بود. 

در مجموع کل هفته 3 هزار و 94 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 619 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 266 درصد افزایش یافته است.

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

روز شنبه نماد معاملاتی فصبا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. پس از فصبا، نمادهای دی، وخارزم، فولاد و شستا در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای خبنیان، ثجنوب، ونوین، سنیر و وملی بیشترین ورود پول را داشتند. 

روز یکشنبه نیز نماد فصبا بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کرد. شتران، فولاد، دی و شبندر در رتبه‌های بعدی بودند. در سوی دیگر، خبنیان، ذوب، وسبحان، پکرمان و فسبزوار بیشترین ورود پول را داشتند.

روز دوشنبه باز هم بیشترین خروج سرمایه به نماد فصبا تعلق داشت و دی، فولاد، داتام و فملی در رتبه‌های بعدی بودند. در سوی دیگر، نمادهای ثمسکن، خبنیان، واتی، شاوان و ثغرب بیشترین ورود را داشتند. در روز سه‌شنبه نیز بیشترین خروج به فصبا، فولاد، وبملت، شستا و فملی اختصاص داشت و نمادهای وآتوس، شاوان، کسرام، ومعلم و وثنو بیشترین ورود پول را داشتند. 

در آخرین روز هفته بیشترین خروج پول متعلق به نماد پارسان بود. فصبا، تفارس، نخریس و وبملت در رتبه‌های بعدی بودند و در سوی دیگر کسعدی، فزر، فملی، کسرام و کالا بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را داشتند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی